Trwa ładowanie...
d2bwpys
d2bwpys

Dalgety Agra Polska złożyło wniosek do UOKiK ws. przejęcia spółki Kazgod

Warszawa, 02.09.2015 (ISBnews) - Dalgety Agra Polska sp. z o.o złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)  wniosek o wydanie zgody na przejęcie kontroli nad Kazgod sp. z o.o., podał Urząd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2bwpys

Data wpływu wniosku to 26 sierpnia. Sprawa jest w toku, podano na stronie internetowej.

Planowana koncentracja polega na przejęciu przez Dalgety Agra Polska sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu kontroli nad Kazgod sp. z o.o. z siedzibą w Błoniu.

Dalgety Agra Polska sp. z o.o. jest spółką należącą do grupy kapitałowej Origin Enterprises Plc z siedzibą w Dublinie, Irlandia, zajmującej się kompleksową obsługą rolnictwa. Zakres działalności Dalgety Agra Polska sp. z o.o. obejmuje profesjonalne doradztwo agrotechniczne, dystrybucję środków niezbędnych do produkcji roślinnej, tj. nawozów, kwalifikowanego materiału siewnego i środków ochrony roślin oraz skup płodów rolnych.

d2bwpys

Kazgod sp. z o.o. jest kontrolowany przez p. Kazimierza Kuźmińskiego. Kazgod sp. z o.o. i jej spółki zależne prowadzą działalność w zakresie produkcji, dystrybucji i sprzedaży środków ochrony roślin, nawozów sztucznych, materiału siewnego (zboża) i pasz dla zwierząt hodowlanych oraz skupu płodów rolnych.

(ISBnews)

d2bwpys

Podziel się opinią

Share
d2bwpys
d2bwpys