Trwa ładowanie...
d3keb4e

Dane o inflacji poprawiają perspektywy powrotu CPI do celu, ale dopiero w '13 - Chojna-Duch (opis)

13.04. Warszawa (PAP) - Piątkowe dane o inflacji poprawiają perspektywy powrotu inflacji do celu NBP, jednak nie nastąpi to w tym roku, ale dopiero w roku 2013 - poinformowała w...

Share
d3keb4e

13.04. Warszawa (PAP) - Piątkowe dane o inflacji poprawiają perspektywy powrotu inflacji do celu NBP, jednak nie nastąpi to w tym roku, ale dopiero w roku 2013 - poinformowała w TVN CNBC Elżbieta Chojna-Duch, członek Rady Polityki Pieniężnej.

"Te dane, zgodne z oczekiwaniami, poprawiają perspektywę powrotu inflacji do celu" - powiedziała Chojna-Duch.

"W przyszłym tygodniu poznamy dane o produkcji przemysłowej, także o sprzedaży detalicznej, dadzą większą jasność jeśli chodzi o wzrost gospodarczy. Spowolnienie jest już w krajach strefy euro ewidentne, także przewiduje się je w Polsce (...). Całość danych będzie przez nas analizowana. Te dane, które otrzymaliśmy dzisiaj poprawiają perspektywy powrotu inflacji do celu, cel nie będzie osiągnięty w 2012 roku, ale w 2013 roku" - dodała.

GUS podał, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w marcu wzrosły o 3,9 proc. w stosunku do marca 2011 roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,5 proc. Ekonomiści ankietowani przez PAP szacowali, że w ujęciu dwunastomiesięcznym ceny towarów i usług wzrosły w marcu o 3,8 proc., natomiast w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosły o 0,4 proc. (PAP)

map/ bg/ jtt/

d3keb4e

Podziel się opinią

Share
d3keb4e
d3keb4e