Trwa ładowanie...

Darmowe ubezpieczenie w przesyłkach Pocztex

Pocztex - kurierskie ramię Poczty Polskiej - oferuje darmowe ubezpieczenie przesyłek. Oznacza to, że wszystkie przesyłki objęte są ubezpieczeniem z gwarancją wypłaty odszkodowania do 1000 zł.

Darmowe ubezpieczenie w przesyłkach PocztexŹródło: Jupiterimages
dqwhtwn
dqwhtwn

Kurier Poczty Polskiej gwarantuje klientom wypłatę odszkodowania do 1000 złotych w przypadku zniszczenia, uszkodzenia lub utraty przesyłki. Oferta skierowana jest do klientów biznesowych i jest konkurencyjna porównaniu z rozwiązaniami stosowanymi przez inne firmy kurierskie.

- Pocztex wyróżnia się bardzo dobrą jakością. Zarówno terminowość, a także bezszkodowość jest na poziomie wyższym niż rynkowy. Wspólnie z Pocztowym Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych wypracowaliśmy ofertę, która weszła w życie 1 grudnia br. Chcemy maksymalnie zwiększyć naszą konkurencyjność na rynku usług kurierskich - mówi Agnieszka Piaskowska, dyrektor zarządzający Pionem Rozwoju Usług Pocztowych w Poczcie Polskiej.

Co należy zrobić, żeby skorzystać z oferty?

Obecni klienci, chcąc skorzystać z darmowego ubezpieczenia, powinni podpisać aneks do obecnie obowiązującej umowy. Nowi klienci otrzymają już umowę z ofertą darmowego ubezpieczenia.

dqwhtwn

W dalszym ciągu klienci mogą też korzystać przy usłudze Pocztex z opcji "Wartość". Stawka ubezpieczenia wynosi 5 groszy za każde zadeklarowane 10 złotych wartości przesyłki. Maksymalnie można ubezpieczyć przesyłkę do 20 tysięcy złotych.

Ubezpieczenie przesyłek obowiązuje od momentu nadania korespondencji do chwili jej skutecznego doręczenia do odbiorcy.

Zupełnie nowy Pocztex

Zmiany w usłudze Pocztex to element strategii Poczty Polskiej, która zakłada istotne zwiększenie swojego potencjału na rynku usług kurierskich. - Pocztex stanie się niedługo naturalnym wyborem dla klientów dokonujących zakupów w Internecie - mówi Agnieszka Piaskowska.

Poczta Polska zmieniła ofertę Pocztex na początku września br. W nowej ofercie są dodatkowe nowoczesne rozwiązania jak np. powiadomienie odbiorcy SMS-em lub e-mailem o nadaniu przesyłki. - Jako jedyna firma w Polsce, oferujemy także dostarczenie przesyłki do godziny 8 rano (w miastach do 100 tysięcy mieszkańców). Bardzo ważną zaletą usługi Pocztex jest szybka wypłata kwoty pobrania (maksymalnie do 3 dni) za doręczony do klienta towar. To jest bezdyskusyjna korzyść dla sklepów internetowych. Średnia dla rynku to około 6 dni - mówi Sławomir Żurawski, dyrektor Biura Rozwoju Usług KEP w Poczcie Polskiej.

Oprócz powyższych zmian nowy Pocztex to również uproszczenie oferty. Klienci mogą skorzystać z serwisu kurierskiego, gdzie Pocztex gwarantuje doręczenie tego samego dnia i serwisu ekspresowego - dostawa następnego dnia.

Zmieniony Pocztex to niższe ceny - średnio o 35 proc. W przypadku cięższych przesyłek obniżka przekroczyła nawet 50 proc.

dqwhtwn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqwhtwn