Trwa ładowanie...
d1dy6bj

Debiut ZE PAK na GPW możliwy w '12 - Bury, MSP

07.06. Warszawa (PAP) - Debiut ZE PAK na warszawskim parkiecie może mieć miejsce w przyszłym roku. Do końca lipca resort skarbu zamierza wybrać doradców w procesie upublicznienia -...

d1dy6bj
d1dy6bj

07.06. Warszawa (PAP) - Debiut ZE PAK na warszawskim parkiecie może mieć miejsce w przyszłym roku. Do końca lipca resort skarbu zamierza wybrać doradców w procesie upublicznienia - powiedział dziennikarzom Jan Bury, wiceminister skarbu.

"Biorąc pod uwagę fakt, że mamy już początek czerwca, a porozumienie z Elektrimem zostało dopiero zawarte, to finał upublicznienia PAK-u będzie już w przyszłym roku. Kierunek już określiliśmy i jest jasny - będzie to giełda. Najpóźniej do końca lipca wybierzemy w tej sprawie doradców" - powiedział Bury.

Ministerstwo Skarbu Państwa, Elektrim oraz akcjonariusze ZE PAK, reprezentowani przez Elektrim, podpisali porozumienie, którego elementem jest współpraca przy wprowadzeniu ZE PAK na GPW.

Resort podał, że porozumienie zakłada, że skierowane na GPW zostaną akcje z podwyższenia kapitału spółki, oraz ewentualnie obecnie istniejące akcje, a termin oraz warunki debiutu umożliwią pozyskanie środków na realizację inwestycji i dalszy rozwój ZE PAK.

MSP podało, że zgodnie z porozumieniem proces prywatyzacji KWB Konin i KWB Adamów będzie prowadzony równolegle z przygotowaniem oferty publicznej akcji ZE PAK, w trybie otwartych negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia. (PAP)

bg/ pel/ asa/

d1dy6bj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dy6bj