Trwa ładowanie...

Decathlon wycofuje produkt z oferty. Może wywoływać alergie

Decathlon nawołuje klientów do zwrotu jednego ze sprzedawanych w sklepie produktów. - Prosimy o zaprzestanie korzystania - brzmi ostrzeżenie na stronach sieci. Dostępne przez dwa lata rękawice do gry w golfa mogą wywoływać alergie.

Decathlon wycofuje produkt z oferty. Może wywoływać alergieŹródło: East News
d4jagg0
d4jagg0

"Jeśli kupili Państwo RĘKAWICĘ BURNER marki TAYLOR MADE, prosimy o zaprzestanie korzystania z tego produktu" - ostrzega Decathlon w komunikacie dla klientów.

Niebezpieczne mogą być rękawice do gry w golfa marki Taylor Made. Dlaczego? Mogą wywoływać alergie. Wszystko przez zbyt wysoką zawartość chromu w niektórych egzemplarzach. Tak istotną wadę odkryli pracownicy firmy.
Z tego powodu producent zdecydował o wycofaniu rękawic z oferty. Decathlon w związku z tym wzywa do zwrotu produktu i odbioru pieniędzy.

Rękawice w ofercie sieci były przez dwa lata - od początku 2016 roku do końca 2017 roku.

d4jagg0

Zobacz także: Lotto. Tego nie wiesz o grach liczbowych

Informacje o niebezpiecznych produktach są umieszczane na stronach UOKiK. Obowiązek ostrzegania leży na wszystkich firmach.

"Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 000 zł" - czytamy na stonach UOKiK.

d4jagg0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jagg0