Trwa ładowanie...

Decyzję o opłatach dla PR podejmie burmistrz Śródmieścia

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wyjaśniła, że sprawa naliczania opłat za wieczyste użytkowanie gruntów, na których stoi budynek Polskiego Radia, leży w gestii burmistrza dzielnicy Śródmieście. W grudniu 2008 roku miasto niemal trzydziestokrotnie podniosło Polskiemu Radiu opłatę roczną z tego tytułu użytkowania z kwoty 91 tysięcy złotych do ponad 2,7 miliona złotych.

Decyzję o opłatach dla PR podejmie burmistrz ŚródmieściaŹródło: AFP
d25zzga
d25zzga

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wyjaśniła, że sprawa naliczania opłat za wieczyste użytkowanie gruntów, na których stoi budynek Polskiego Radia, leży w gestii burmistrza dzielnicy Śródmieście.

W grudniu 2008 roku miasto niemal trzydziestokrotnie podniosło Polskiemu Radiu opłatę roczną z tego tytułu użytkowania z kwoty 91 tysięcy złotych do ponad 2,7 miliona złotych.

Zarząd PR wystosował do pani prezydent pismo z prośbą o przywrócenie ustalonej w operacie szacunkowym wartości gruntu oraz zmianę stawki procentowej opłaty rocznej z tytułu wieczystego jego użytkowania.

Sygnatariusze podkreślali, że w sytuacji gdy Polskie Radio walczy o przetrwanie, dodatkowe obciążenie finansowe na taką skalę może zachwiać podstawową działalnością spółki.

d25zzga

Hanna Gronkiewicz-Waltz podkreśliła w "Salonie Politycznym Trójki", że to burmistrzowie dzielnic - w zależności od tego jak często były zmieniane opłaty za użytkowanie wieczyste - potem je dostosowują do wyceny rynkowej.

Prezydent Warszawy dodała, że ostatnie regulacje w sprawie wyceny działki, na którym stoi Polskie Radio robiono wiele lat temu. W ocenie gościa Radiowej Trójki poprzednie ekipy rządzące bały podjąć się zdecydowane kroki w sprawie ustalenia realnych stawek ze grunt.

d25zzga
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25zzga