Deloitte: Wydatki na innowacje stanowią 19% budżetu IT w polskich firmach

Warszawa, 09.12.2015 (ISBnews) - Wydatki na innowacje stanowią w Polsce 19% budżetu IT. W firmach mających siedzibę w naszym kraju wyższe są także nakłady IT na rozwój biznesu, które stanowią 32 proc. budżetu technologicznego, wynika z raportu Deloitte "Globalne badanie CIO 2015. Kształtowanie dziedzictwa".

09.12.2015 | aktual.: 09.12.2015 11:23

"Na całym świecie 16% bieżących budżetów jest przeznaczanych na innowacje i rozwój biznesu. W Polsce wydatki na innowacje stanowią 19% budżetu IT. W firmach mających siedzibę w naszym kraju wyższe są także nakłady IT na rozwój biznesu, które stanowią 32% budżetu technologicznego" - powiedział lider zespołu Technology Consulting w Europie Środkowej i Wschodniej w Deloitte, Andrzej Lachowski, cytowany w komunikacie.

Dwie trzecie budżetu IT, a połowa w Polsce, jest wydawane na utrzymanie bieżącej działalności.

"Jednocześnie na CIO często wywierana jest presja zwiększenia wydatków inwestycyjnych związanych z wdrażaniem innowacji w biznesie" - podano w komunikacie.

CIO wskazali, że największy wpływ na rozwój biznesu w ciągu najbliższych dwóch lat będą miały rozwiązania analityczne (77% na świecie i 73% w Polsce), rozwiązania business intelligence oraz rozwiązania digital (75%. na świecie i 67% w Polsce).

"W odróżnieniu jednak od CIO w innych krajach, na trzeciej pozycji listy polscy CIO umieścili rozwiązania z obszaru cyberbezpieczeństwa/ prywatności danych (67% ankietowanych uznało te rozwiązania za istotne). Cyberbezpieczeństwo znalazło się na liście przed rozwiązaniami typu cloud, które zostały docenione przez 53%" - czytamy w komunikacie.

Dla 55% dyrektorów IT w Polsce najważniejszym priorytetem jest wzrost ich organizacji. Na świecie z kolei priorytetem numer jeden jest wydajność (48% wskazań).

Badanie "2015 global CIO survey. Creating legacy" przeprowadzone zostało w okresie kwiecień - lipiec 2015 roku. W tegorocznej edycji badania uczestniczyło ponad 1200 liderów IT (CIO, dyrektorzy i menedżerowie IT) z 43 krajów Europy (w tym z Polski), obu Ameryk, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji i Australii.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)