Trwa ładowanie...

Deutsche Bank na celowniku oszustów

Uwaga klienci banków znów na celowniku oszustów. Niedawno Wirtualna Polska pisała o tym, że do skrzynek mailowych zaczęły trafiać przesyłki rzekomo wysyłane przez bank PKO BP. Teraz klienci kolejnego banku muszą mieć się na baczności. Tym razem oszuści podszywają się pod Deutsche Bank.

Deutsche Bank na celowniku oszustówŹródło: WP.PL
dee2pto
dee2pto

Nadawcą maila rzekomo ma być Deutsche Bank, jednak z instytucją finansową nie ma on nic wspólnego i ma na celu wyłudzenie loginów i haseł klientów biznesowych banku.

- Dziś otrzymaliśmy sygnały o fałszywych wiadomościach e-mail zawierających instrukcje dotyczące weryfikacji danych przez Internet. Wiadomości te nie były wysłane przez Deutsche Bank, dlatego też prosimy wszystkie osoby, które otrzymały tego typu korespondencję o zignorowanie jej i niestosowanie się do zawartych w niej instrukcji - tłumaczy Wirtualnej Polsce Sabina Salamon, rzecznik prasowy DB.

Salamon podkreśla, że maile zostały wysłane z fałszywych adresów i mogą stanowić próbę nielegalnego uzyskania poufnych danych w celu wykorzystania ich do działań na szkodę klienta. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa Deutsche Bank nigdy nie stosuje mailowej weryfikacji danych.
- Oznacza to, że nie prosimy Klientów mailowo o podawanie lub potwierdzanie jakichkolwiek danych osobowych czy też poufnych informacji nt. rachunku. Nie przesyłamy także maili z linkami do stron internetowych, na których należy wpisać jakiekolwiek informacje poufne lub dane osobowe.

Według rzecznika Deutsche Banku w przypadku otrzymania podobnych wytycznych drogą e-mailową należy zachować szczególną ostrożność i w żadnym wypadku nie stosować się do podanych w tego typu korespondencji instrukcji.

dee2pto

W treści, co widać na załączonym obrazku widzimy informację, że otrzymaliśmy jedną ważną wiadomość. Aby ją przeczytać, należy kliknąć w dołączonego linka. Przekierowuje on nas na fałszywą stronę logowania.

(fot. WP.PL)
Źródło: (fot. WP.PL)

Naszą czujność powinien zwrócić uwagę brak polskich znaków w treści wiadomości, a także - po kliknięciu w załączony link - brak charakterystycznej kłódki, która to pokazuje, czy mamy do czynienia z odpowiednio szyfrowanym i zaufanym połączeniem.

Mail, z którego przychodzą wiadomości, sugeruje że wysłano go ze strony... rosyjskiego sklepu z luksusowymi ubraniami.

dee2pto
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dee2pto