Trwa ładowanie...
d1s4jmg

DI BRE obniżył cenę docelową Cinema City do 33,5 zł

19.08. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 12 sierpnia, obniżyli cenę docelową dla akcji Cinema City do 33,5 zł z 36,5 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację...

Share
d1s4jmg

19.08. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 12 sierpnia, obniżyli cenę docelową dla akcji Cinema City do 33,5 zł z 36,5 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację "akumuluj".

"Przejęcie aktywów deweloperskich od podmiotów powiązanych, jakie miało miejsce pod koniec grudnia 2012 zniszczyło pozytywny sentyment wokół spółki. Remedium w postaci przejęcia dalszych 7,65 proc. akcji Ronsona po implikowanej cenie dwukrotnie niższej od rynkowej okazało się nieskuteczne. Sytuacji nie polepszyły także otwarcia nowych multipleksów w Rumunii i Bułgarii ani wprowadzanie technologii 4DX do kolejnych kin" - napisano w raporcie.

Zdaniem analityków DI BRE akcje Cinema City są niedowartościowane, zwłaszcza w długim horyzoncie.

d1s4jmg

"Spółka wciąż proponuje poszukiwane przez inwestorów połączenie wysokich marż i solidnych przepływów operacyjnych z obiecującymi perspektywami wzrostu. Rosnąca liczba sprzedawanych biletów per capita w krajach, w których Cinema City prowadzi działalność oraz dalsza rozbudowa infrastruktury kinowej będą przekładać się na organiczny wzrost i sukcesywną poprawę wyników. Stąd dyskonto w stosunku do spółek porównywalnych (-7,9 proc. na bazie P/E 2013) będzie się z czasem obniżać. Podtrzymujemy rekomendację +akumuluj+, przy jednoczesnym obniżeniu ceny docelowej do 33,50 zł" - napisano.

Raport został przygotowany przy kursie 31 zł. (PAP)

pel/ asa/

d1s4jmg

Podziel się opinią

Share
d1s4jmg
d1s4jmg