Trwa ładowanie...
d3r7yiw

DI BRE obniżył cenę docelową Erbudu do 26,7 zł; podtrzymuje "kupuj"

31.3.Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 25
marca, obniżyli cenę docelową akcji Erbudu do 26,7 zł z 31,9 zł
poprzednio, podtrzymując jednocześnie rekomendację...

Share
d3r7yiw

31.3.Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 25 marca, obniżyli cenę docelową akcji Erbudu do 26,7 zł z 31,9 zł poprzednio, podtrzymując jednocześnie rekomendację "kupuj".

W momencie sporządzania raportu cena akcji Erbudu wynosiła 22 zł. We wtorek na zamknięciu sesji kurs Erbudu wynosił 22,69 zł.

"Mimo obaw dotyczących nowych zleceń sądzimy, że spółka nie powinna mieć problemów ze zrealizowaniem prognoz na rok 2009 i 2010. Sądzimy, że wzrost konkurencji na rynku nie jest wystarczającym czynnikiem, który wpłynąłby na spadek marż netto Erbudu poniżej 2,5 proc. netto. Uważamy, że czynnikiem, który mógłby wpłynąć na znaczny spadek marż, byłby istotny wzrost kosztów w budownictwie, to zaś może naszym zdaniem nastąpić dopiero w 2011 r." - napisano w raporcie.

d3r7yiw

"Obniżamy nasze prognozy dla spółki na lata kolejne, co wynika w części także ze zmiany wyceny działalności deweloperskiej. W modelu uwzględniamy jedynie przychody i zyski z bieżących projektów, przyszłą działalność deweloperską zaś wyceniamy na podstawie wartości likwidacyjnej gruntów" - dodano.

Analitycy zwracają uwagę na fakt, że brak rozpoczęcia nowych projektów deweloperskich (taki scenariusz rozpatrują w raporcie) implikuje zgodnie z ich modelem wzrost gotówki netto na rachunkach spółki do 113,5 mln zł na koniec 2009 r.(PAP)

gsu/ ana/

d3r7yiw

Podziel się opinią

Share
d3r7yiw
d3r7yiw