Trwa ładowanie...
d351bfv

DI BRE obniżył rekomendację dla Action do "redukuj"

04.10. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 28 września, obniżyli rekomendację dla akcji Action do "redukuj" z "akumuluj", obniżając jednocześnie cenę docelową...

d351bfv
d351bfv

04.10. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 28 września, obniżyli rekomendację dla akcji Action do "redukuj" z "akumuluj", obniżając jednocześnie cenę docelową akcji spółki do 18,16 zł z 18,49 zł.

Raport wydano przy kursie Action na poziomie 19,7 zł, a w poniedziałek na zamknięciu akcje spółki wyceniano na 19,9 zł.

"Duże fluktuacje na rynku walutowym przyczyniły się do znaczącego obniżenia wyniku finansowego pierwszego półrocza w Actionie. Uważamy, że straty kursowe tylko w niewielkim stopniu zostaną odrobione w postaci wyższej marży brutto w trakcie drugiego półrocza. Również dalsze cięcia kosztów zapowiadane przez zarząd nie będą miały według nas wystarczającej skali, by w tym roku zrekompensować ubytek zysku z pierwszych sześciu miesięcy roku" - napisano w raporcie.

"Jednocześnie od czasu wydania przez nas na początku września pozytywnej rekomendacji kurs Actionu wzrósł o 12,6 proc. przekraczając wyznaczony przez nas poziom ceny docelowej. Dokonaliśmy korekty naszej tegorocznej prognozy uwzględniającej poniesione straty z tytułu wyceny sald, co obniża poziom naszej ceny docelowej do 18,16 zł" - dodano.(PAP)

gsu/ jtt/

d351bfv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d351bfv