Trwa ładowanie...
d3wdhe5

DI BRE obniżył rekomendację i cenę docelową akcji Kredyt Banku

16.8.Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 11 sierpnia obniżyli rekomendację dla Kredyt Banku do "akumuluj" z "kupuj" i zmniejszyli cenę docelową...

Share
d3wdhe5

16.8.Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 11 sierpnia obniżyli rekomendację dla Kredyt Banku do "akumuluj" z "kupuj" i zmniejszyli cenę docelową akcji tego banku do 16 zł z 24,6 zł.

W dniu wydania raportu kurs akcji Kredyt Banku wyniósł 14,95 zł.

"Wyniki drugiego kwartału pokazały, że bank jeszcze nie jest w stanie dołączyć do ligi banków, które dzięki silnemu wsparciu sprzedaży są w stanie znacznie poprawiać wyniki" - napisano w raporcie DI BRE Banku.

"Uważamy, że w przyszłości bank będzie poprawiał wyniki, jednak w świetle rezultatów za 2Q08 poprawa będzie następowała w znacznie wolniejszym tempie i przy mniejszej rentowności niż oczekiwaliśmy wcześniej.

d3wdhe5

Ich zdaniem, czynnikami, które o tym zadecydują będą przede wszystkim presja na marżę odsetkową wywołaną koniecznością finansowania na rynku międzybankowym (z KBC) i wzrost wydatków, które będą rosły szybciej niż zapowiadana wcześniej dwukrotność inflacji.

"Ze względu na te czynniki obniżamy nasze prognozy wyników finansowych na lata 2008-2010 średnio o 28 proc. Obniżamy również tempo wzrostu w długim terminie" - napisano w raporcie. (PAP)

pr/

d3wdhe5

Podziel się opinią

Share
d3wdhe5
d3wdhe5