Trwa ładowanie...
dxdlcix

DI BRE podniósł cenę docelową dla Ciechu do 41,70 zł

12.10.Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku w raporcie 6 października podnieśli cenę docelową dla akcji Ciechu do 41,70 zł z 31,80 zł, ale utrzymali rekomendację...

dxdlcix
dxdlcix

12.10.Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku w raporcie 6 października podnieśli cenę docelową dla akcji Ciechu do 41,70 zł z 31,80 zł, ale utrzymali rekomendację "trzymaj".

Raport był wydany przy cenie rynkowej 39,90 zł, a poniedziałek na zamknięciu za jedną akcję Ciechu płacono 39,80 zł.

"Uwzględniając wyższą wycenę porównawcza, podnosimy nasza cenę docelowa do 41,7 zł/akcja i w kontekście aktualnego kursu nie zmieniamy rekomendacji +trzymaj+" - napisano w raporcie.

Analitycy informują, że spółka na bazie oczyszczonego wskaźnika EV/EBITDA dla roku 2010 (5,5) jest notowana podobnie do innych podmiotów z branży i dlatego istotna poprawa wyników na podstawowej działalności operacyjnej w przyszłym roku jest już przez inwestorów uwzględniana.

dxdlcix

"Nadal nie wyjaśniła się kwestia konsolidacji zadłużenia. Obecnie finalizacja negocjacji z bankami planowana jest na koniec października. Zakończenie tych dwóch procesów powodzeniem może stanowić wsparcie dla kursu Ciechu" - napisano w raporcie.

Według raportu w drugim półroczu wyniki Ciechu z podstawowej działalności operacyjnej powinny się znacząco poprawić w relacji do drugiego kwartału 2009, przede wszystkim w związku z obserwowaną poprawą marż w organice oraz zmniejszeniem strat w agrochemii.

"Dodatkowym wsparciem powinny być zyski ze sprzedaży kawern, które w całym roku mogą sięgnąć około 28 mln zł. Kontynuacja ożywienia w światowej gospodarce przyniesie naszym zdaniem znaczący wzrost wyników w 2010 roku, zarówno w związku ze wzrostem cen TDI i żywic epoksydowych, jak i wyższymi wolumenami sprzedaży sody" - napisano w raporcie.(PAP)

pif/ dan/

dxdlcix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxdlcix