Trwa ładowanie...
d4myfeq

DI BRE podwyższył rekomendację dla Sygnity do "akumuluj", cena docelowa 15,3 zł

14.09. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 10 września, podwyższyli rekomendację dla Sygnity do "akumuluj" z "trzymaj". Jednocześnie obniżono cenę docelową akcji...

d4myfeq
d4myfeq

14.09. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 10 września, podwyższyli rekomendację dla Sygnity do "akumuluj" z "trzymaj". Jednocześnie obniżono cenę docelową akcji spółki do 15,3 zł z 23 zł.

Raport został wydany przy cenie 14,24 zł. W piątek około 15.15 za jedną akcję Sygnity płacono 13,5 zł.

"Oferta Sygnity o wartości 232,1 mln zł została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na e-podatki. Choć w naszej opinii to duże zamówienie nie rozwiązuje wszystkich problemów spółki, to jednak razem z wygranym wcześniej kontraktem w ramach projektu e-zdrowie stanowi solidną podstawę dla portfela kontraktów spółki na najbliższe trzy lata. (...) Z drugiej jednak strony od końca czerwca notowania spółki spadły przejściowo nawet o 45 proc. osiągając historyczne minimum niespotykane nawet w okresie, gdy Sygnity raportowało 85 mln zł kwartalnej straty operacyjnej i było na krawędzi bankructwa" - napisano w raporcie.

"W naszym modelu wyceny dokonaliśmy szeregu zmian uwzględniających słabsze wyniki pierwszego półrocza oraz większą niepewność wyników związaną ze zmianami w zarządzie i możliwą zmianą strategii rozwoju. W wyniku wprowadzonych korekt wyznaczamy nową cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 15,3 zł za akcję i rekomendujemy akumulowanie akcji Sygnity" - dodano.(PAP)

kam/ ana/

d4myfeq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4myfeq