Trwa ładowanie...
d6rk5f5

DI BRE rekomenduje "kupuj" BBI Development, cena docelowa 0,55 zł

17.11. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE, raportem z 10 listopada, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla akcji BBI Development od zalecenia "kupuj" cena docelowa została ustalona...

d6rk5f5
d6rk5f5

17.11. Warszawa (PAP) - Analitycy DI BRE, raportem z 10 listopada, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla akcji BBI Development od zalecenia "kupuj" cena docelowa została ustalona na 0,55 zł.

"BBI Development specjalizuje się w inwestowaniu w nietypowych, bardzo dobrych lokalizacjach. W okresie dobrej koniunktury na rynku nieruchomości różnice w cenach między nieruchomościami w najlepszych lokalizacjach, a nieruchomościach w słabych lokalizacjach ulegają rozszerzeniu. W przypadku słabej koniunktury rynkowej, różnice te się zawężają, choć jednocześnie na atrakcyjny produkt nabywca zawsze się znajdzie. W efekcie, w przypadku możliwego powrotu bardzo dobrej koniunktury na rynku, potencjał do wzrostu kursu BBI może być większy, niż innych deweloperów, oferujących na przykład tanie, popularne mieszkania" - napisano w rekomendacji.

Analitycy założyli utrzymanie obecnej sytuacji w segmencie mieszkaniowym i handlowym oraz lekką poprawę w segmencie biurowym i wycenili akcję spółki na 0,55 zł.

"Nasza wycena uwzględnia perspektywę krótko i średnio terminowych inwestycji deweloperskich BBI Development. Spojrzenie na dłuższy horyzont czasowy mogłoby wygenerować wyższą wycenę spółki, niestety, trudno oczekiwać, aby rynek dyskontował obecnie dłuższy horyzont inwestycyjny, niż rok 2013. Z drugiej strony, nasze oczekiwania dotyczące bardzo dobrych wyników spółki po 2013 roku pozwalają sądzić, że BBI w dłuższym terminie również będzie kreować wartość dla akcjonariuszy. Rekomendujemy kupno walorów BBI Development" - napisano.

W dniu wydania rekomendacji za akcje dewelopera płacono 0,45 zł, a na środowym zamknięciu były one warte 0,48 zł. (PAP)

jru/ gor/

d6rk5f5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6rk5f5