Trwa ładowanie...
d3nn5zs
finanse
05-08-2009 13:15

Długi przedsiębiorstw urosły od IV o 2 mld zł - KRD

5.8.Warszawa (PAP) - Od kwietnia do końca lipca przybyło 30 tys. firm niespłacających na czas swoich zobowiązań, a zadłużenie przedsiębiorstw wzrosło o 2 mld zł - wynika z badań...

d3nn5zs
d3nn5zs

5.8.Warszawa (PAP) - Od kwietnia do końca lipca przybyło 30 tys. firm niespłacających na czas swoich zobowiązań, a zadłużenie przedsiębiorstw wzrosło o 2 mld zł - wynika z badań Krajowego Rejestru Długów.

Lipcowy barometr należności spadł wobec poprzedniego kwartału o 0,1 pkt, do 81,5 pkt - wynika z opublikowanego w środę badania KRD.

Zdaniem autorów badania, za spadek wartości barometru odpowiedzialne są pesymistyczne wskazania przedsiębiorstw dotyczące bieżącego odzyskiwania należności, a także prognoza dotycząca odzyskiwania należności w kolejnym kwartale.

"Pozytywnie na wartość barometru wpłynęło zmniejszenie odsetka nieuregulowanych należności w portfelach przedsiębiorstw, a także spadek przeciętnego okresu przeterminowanych należności" - dodano.

Z badania wynika, że średni okres przeterminowania należności skrócił się od kwietnia o ok. 3 dni i obecnie wynosi 4 miesiące i 3 dni. (PAP)

nik/ pam/

d3nn5zs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nn5zs