Trwa ładowanie...
d3ze0kq

DM Banku BPS rekomenduje "kupuj" Mieszka, podnosi wyceny Coliana i Wawela

18.12. Warszawa (PAP) - Analitycy DM Banku BPS, w raporcie z 11 grudnia, wydali rekomendację "kupuj" dla Mieszka z ceną docelową 5,68 zł. Podtrzymali także zalecenie kupna akcji...

d3ze0kq
d3ze0kq

18.12. Warszawa (PAP) - Analitycy DM Banku BPS, w raporcie z 11 grudnia, wydali rekomendację "kupuj" dla Mieszka z ceną docelową 5,68 zł. Podtrzymali także zalecenie kupna akcji spółek Colian i Wawel. Dla pierwszej z nich podnieśli cenę docelową do 2,99 zł z 2,60 zł wcześniej, dla drugiej podwyższyli cenę do 857 zł z 699 zł poprzednio.

Rekomendację przygotowano przy kursach: Mieszka na poziomie 3,98 zł, Coliana: 2,1 zł, oraz Wawela: 753 zł.

"Spodziewamy się, że krajowy rynek słodyczy w najbliższym czasie będzie rozwijał się dość powoli (3-5 proc. rocznie), głównie ze względu na stopniowy wzrost wolumenów produkcji kosztem wzrostu wartościowego, wynikającego m.in. z ograniczonej akceptacji podwyżek cen ze strony konsumentów, jak również presją na obniżanie cen ze strony handlu nowoczesnego (sieci handlowe) oraz zagrożeniem/szansą w postaci rozwoju segmentu marek własnych (private label)" - napisano w raporcie.

Dodano, że niewielka dynamika polskiego rynku słodyczy sprawi, iż zniwelowanie dysproporcji w spożyciu słodyczy na głowę mieszkańca w porównaniu z zachodnimi krajami (4 kg vs 8-10 kg) nie będzie możliwe, a szansą dla krajowych producentów będzie systematyczne zwiększanie eksportu. (PAP)

jow/ asa/

d3ze0kq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ze0kq