Trwa ładowanie...
d16aau6

DM Banku BPS rekomenduje "kupuj" Wawel, cena docelowa 699 zł

...
Share
d16aau6

01.08. Warszawa (PAP) - Analitycy DM Banku BPS, w raporcie z 24 lipca, wydali rekomendację "kupuj" Wawel, wyznaczając cenę docelową na poziomie 699 zł.

Raport został przygotowany przy kursie 610 zł, a we wtorek na zamknięciu za akcje spółki płacono 626 zł.

"Spółka pokazała w poprzednich latach, iż posiada zdolność do reagowania z wyprzedzeniem na potrzeby rynku, co wraz ze sprawnym zarządem pozwala oczekiwać kontynuowania dotychczasowej strategii polegającej na rozbudowie mocy produkcyjnych. Silna marka, stabilny popyt na produkty spółki, pomimo wyższych cen surowców, powinny przyczynić się do stabilizacji wyników w kolejnych okresach. Oczekujemy, iż widoczne to będzie poprzez utrzymanie rentowności EBIT oraz netto na poziomach wynoszących odpowiednio 13,6 proc. i 11,6 proc. w kolejnych latach. Przewagą konkurencyjną jest również fakt pokrywania wielomilionowych inwestycji ze środków wygenerowanych z działalności operacyjnej" - napisano w raporcie.

d16aau6

Analitycy zwracają też uwagę na brak zadłużenia, który sprawia, iż reszta wolnych środków pieniężnych będzie mogła być wypłacona w formie dywidendy.

"Spodziewamy się, iż w związku z inwestycjami w 2013 roku spółka wypłaci 12,0 zł dywidendy na akcję. Z zysku za 2011 rok spółka wypłaciła 11 zł dywidendy na akcję (+10 proc. r/r). W kolejnych latach prognozy założyliśmy wzrost dywidendy w przeliczeniu na akcję. Powyższe czynniki sprawiają, że inwestycja w walory spółki Wawel wydaje się być atrakcyjna, szczególnie w bieżącej sytuacji niepewności na rynku" - napisano. (PAP)

pel/ asa/

d16aau6

Podziel się opinią

Share
d16aau6
d16aau6