Trwa ładowanie...
diihc8i

DM BDM obniżył rekomendację dla Kęt do "trzymaj", cena docelowa 127,7 zł

21.08. Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Maklerskiego BDM, w raporcie z 17 sierpnia, obniżyli rekomendację dla Kęt do "trzymaj" z "akumuluj", obniżając cenę docelową dla akcji spółki...

Share
diihc8i

21.08. Warszawa (PAP) - Analitycy Domu Maklerskiego BDM, w raporcie z 17 sierpnia, obniżyli rekomendację dla Kęt do "trzymaj" z "akumuluj", obniżając cenę docelową dla akcji spółki do 127,7 zł ze 131,9 zł wcześniej.

"Opublikowane wyniki Kęt za 2Q'12 nie przyniosły większych zaskoczeń. Bliższa analiza wskazuje jednak na osłabienie sprzedaży eksportowej (w 2Q'12 -2 proc. rdr, co można częściowo tłumaczyć spadającymi cenami aluminium w PLN) oraz wzrost kontrybucji do wyników segmentów ściśle powiązanych z budownictwem: segment systemów aluminiowych (wysoka dynamika zarówno przychodów jak i EBITDA)
oraz segment usług budowlanych (szybki przyrost sprzedaży, ale już strata na poziomie EBITDA)" - napisano w raporcie.

Analitycy wskazują, że w obliczu mało korzystnej dla spółki relacji EUR/USD oraz słabnącej koniunktury w budownictwie w kolejnych okresach spółce może być trudno wykazywać satysfakcjonujące dynamiki wzrostu wyników.

Oczekują, że Kęty pokażą w 2012 r. 1,533 mld zł przychodów, 147,2 mln zł zysku operacyjnego i 110 mln zł zysku netto.(PAP)

pel/ ana/

diihc8i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diihc8i
diihc8i