Trwa ładowanie...
d4iwgms

DM BDM podniósł rekomendację dla Introlu do "kupuj", cena docelowa 7,80 zł

15.02. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM w raporcie z 9 lutego podnieśli rekomendację dla spółki Introl do "kupuj" z "akumuluj", podtrzymując jednocześnie cenę docelową jej akcji...
Share
d4iwgms

15.02. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BDM w raporcie z 9 lutego podnieśli rekomendację dla spółki Introl do "kupuj" z "akumuluj", podtrzymując jednocześnie cenę docelową jej akcji na 7,80 zł.

W dniu wydania raportu za jedną akcję Introlu płacono 6,50 zł.

Analitycy zwracają uwagę, że Introl jest obecnie handlowany ze znacznym dyskontem do porównywanych spółek z P/E'11=10,4x i EV/EBITDA'11=6,1x.

d4iwgms

Liczą oni, że do poprawy przychodów i rentowności w 2011 roku mocno przyczynią się restrukturyzowana spółka PWP i JCommerce oraz korzystające na ożywieniu gospodarczym spółki Energomontaż i Introbat, w których spodziewają się dwucyfrowego wzrostu sprzedaży.

Analitycy pozytywnie oceniają dywersyfikację portfela zamówień grupy Introl, który obejmuje zlecenia z wielu obszarów. Spółka powinna w dalszym ciągu korzystać na inwestycjach w sektorze wodno-ściekowym obejmującym inwestycje w modernizacje oraz budowę nowej infrastruktury, dodatkowo ważny dla grupy jest obszar energetyki niskich napięć oraz segment górniczy (w szczególności projekty realizowane dla Jastrzębskiej SW).

"W naszych nowych szacunkach uwzględniamy kontrybucję lepszych od naszych wcześniejszych założeń wyników powyższych spółek (+3,0 mln zł EBIT), co skłoniło nas do podwyższenia tegorocznego zysku operacyjnego do poziomu 21,2 mln zł. Biorąc powyższe przesłanki pod uwagę decydujemy się zmienić nasze poprzednie zalecenie z +akumuluj+ do +kupuj+ pozostawiając cenę docelową na poziomie 7,8 zł" - napisano w raporcie DM BDM.(PAP)

pr/ jtt/

d4iwgms

Podziel się opinią

Share
d4iwgms
d4iwgms