Trwa ładowanie...
dk4tbqn

DM BZ WBK obniżył cenę docelową dla PKN Orlen do 33,5 zł

...

Share
dk4tbqn

02.04. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 30 marca obniżyli cenę docelową akcji PKN Orlen do 33,5 zł, podtrzymując rekomendację "sprzedaj".

Raport przygotowano przy cenie 37,7 zł. W poniedziałek ok. godz. 10.45 kurs wynosił 37,46 zł.

"Skonsolidowany raport PKN Orlen za 2011 przyniósł dwie niespodzianki. Po pierwsze, z powodu odpisów aktualizacyjnych o wartości 1,1 mld zł zysk netto spółki spadł z podawanego po czterech kwartałach 2011 poziomu 3,19 mld zł do 2,36 mld zł. Po drugie, mimo niedawnej sprzedaży udziałów w spółce Polkomtel zarząd PKN rekomenduje rezygnację z wypłaty dywidendy w 2012. Te dwie informacje uwidaczniają, jak trudna i wyboista droga czeka PKN w tym roku. Niestety jednocześnie zarząd dał do zrozumienia, że spółka nie będzie w stanie wypłacać w przewidywalnej przyszłości dywidendy powyżej absolutnego minimum" - napisano w raporcie.

"Po wprowadzeniu niewielkich zmian do naszych prognoz ze względu na obniżoną amortyzację i niższe marże petrochemiczne, podtrzymujemy naszą rekomendację +sprzedaj+ dla papierów PKN Orlen i zalecamy relokowanie środków na spółkę PGNiG w ramach sektora paliwowego na GPW. Jedyną nadzieją na dobre wieści dla PKN jest przełom w dziedzinie gazu łupkowego" - dodano. (PAP)

pel/ jtt/

dk4tbqn

Podziel się opinią

Share
dk4tbqn
dk4tbqn