Trwa ładowanie...
d3obpou

DM BZ WBK podniósł rekomendację JSW do 'kupuj', wycenę do 15,6 zł

Warszawa, 14.04.2016 (ISBnews) - Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK podnieśli rekomendację dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) do "kupuj" z "trzymaj", a cenę docelową akcji do 15,6 zł z 10 zł, wynika z raportu datowanego na 12 kwietnia.

Share
d3obpou

Rekomendacja została wydana z uwzględnieniem kursu 12,7 za akcję. W czwartek około godziny 10:38 kurs wynosił 15,55 zł, po wzroście o 4,64% wobec ostatniego zamknięcia.

"Ostatnie wzrosty cen węgla koksującego i koksu wpływają bardzo pozytywnie na perspektywy JSW. Uważamy, że prowadzona przez spółkę optymalizacja kosztów zatrudnienia przynosi efekty, co powoduje obniżenie długoterminowych założeń dot. kosztów wydobycia. Jednocześnie spodziewamy się, że proces dezinwestycji (elektrociepłowni, mniejszościowy udział w aktywach koksowych) wesprze płynność JSW w krótkim okresie. Dodatkowo, pomysł przeniesienia kopalń węgla energetycznego poza grupę kapitałową, posłużyłby za dodatkowe wsparcie dla jej wyników i wyceny" - czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że JSW odnotuje w 2016 r. stratę netto w wysokości 648 mln zł przy przychodach w wysokości 6,26 mld zł.

(ISBnews)

d3obpou

Podziel się opinią

Share
d3obpou
d3obpou