Trwa ładowanie...
d8omtni

DM BZ WBK rekomenduje "kupuj" Integera; cena docelowa 146 zł

21.12. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 19 grudnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Integer.pl od zalecenia "kupuj", ustalając cenę docelową dla akcji...

Share
d8omtni

21.12. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 19 grudnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Integer.pl od zalecenia "kupuj", ustalając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 146 zł.

Raport wydano przy kursie 106,5 zł za akcję Integera.

Zdaniem analityków DM BZ WBK, spółka dowiodła, że jest w stanie skutecznie rywalizować z Pocztą Polską i zdobyć udział w rynku, który do niedawna był zdominowany przed operatora państwowego.

W ich opinii grupa odnotowała w ostatnich latach bardzo dobre wyniki finansowe. Oczekują, że w przyszłości utrzyma dobrą dynamikę, a w 2013 roku potroi zysk netto w stosunku do 2011 roku.

d8omtni

"Będzie to możliwe dzięki zbliżającej się liberalizacji polskiego rynku usług pocztowych i rozwojowi działalności podstawowej spółki" - napisano w raporcie.

"Jesteśmy pod wrażeniem planów grupy, które przewidują ekspansję na rynki zagraniczne i zdobycie pozycji ważnego gracza w europejskiej branży usług pocztowych. Naszym zdaniem rozszerzenie projektu paczkomatów w Europie zwiększa wycenę Integer.pl o 30 zł na akcję - warto zauważyć, że nie zostało to jeszcze zdyskontowane przez rynek. Dostrzegamy wyraźne czynniki podnoszące wartość spółki zarówno w krótkim, jak i długim terminie, a także fundamentalny potencjał wzrostu i ograniczone ryzyko spadkowe" - dodano.

Analitycy DM BZ WBK prognozują dla Integer.pl 250,9 mln zł przychodów przy 20,6 mln zł zysku netto w 2011 roku. W 2012 roku ma to być odpowiednio 370,8 mln zł i 34 mln zł, a w 2013 r. 444,2 mln zł i 69,5 mln zł.(PAP)

mto/ ana/

d8omtni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8omtni
d8omtni