Trwa ładowanie...
d7ojhe8

DM IDM chce pokazywać dodatnie wyniki finansowe i przepływy od '13

07.11. Warszawa (PAP) - DM IDM chce uzyskiwać dodatnie wyniki finansowe i przepływy pieniężne od 2013 roku - poinformował na konferencji prasowej wiceprezes spółki Rafał...

d7ojhe8

07.11. Warszawa (PAP) - DM IDM chce uzyskiwać dodatnie wyniki finansowe i przepływy pieniężne od 2013 roku - poinformował na konferencji prasowej wiceprezes spółki Rafał Abratański. Dodał, że obecnie zadłużenie DM IDM wynosi 140 mln zł, a miesięczne koszty finansowe spółki to 1,3 mln zł.

"Zakładamy, że rok 2013 pozwoli nam generować nie tylko pozytywne przepływy finansowe, ale też wynik finansowy" - powiedział Abratański.

"Ten rok zamkniemy stratą. Ciężko spodziewać się, że pokażemy dobre wyniki, ponieważ ten rok jest dla nas techniczny, przejściowy" - dodał.

Po pierwszym półroczu 2012 roku grupa DM IDMSA miała 129 mln zł straty netto przypadającej na akcjonariuszy jednostki dominującej, 62,4 mln zł straty operacyjnej i 62,8 mln zł przychodów.

d7ojhe8

Abratański poinformował, że obecnie, po emisji obligacji zamiennych na akcje o wartości 50 mln zł, zadłużenie grupy z tytułu obligacji i kredytów wynosi 140 mln zł, a spodziewane koszty finansowe to 1,3 mln zł miesięcznie.

Dodał, że DM IDM planuje zmianę strategii inwestycyjnej na bardziej konserwatywną.

"Nie zamierzamy już angażować się w tematy trudne, chcemy inwestować w spółki z dobrymi perspektywami o stabilnym cash flow. Tematy trudne, które chcemy zakończyć to Internet Group i DSS" - powiedział Abratański.

"Chcemy angażować się teraz w projekty pre-IPO, tak jak miało to miejsce na początku naszej działalności. Zamierzamy inwestować stanowczo bardziej konserwatywnie" - dodał.

d7ojhe8

Dom maklerski chce również zmniejszyć liczbę podmiotów w grupie sprzedając pakiety mniejszościowe spółek.

"Staramy się sprzedawać mniejszościowe pakiety akcji spółek non corowych" - powiedział Abratański.

Dodał, że IDM planuje przedstawienie rynkowi nowej strategii dla zależnej Idea TFI w marcu 2013 roku.

"W marcu 2013 wyjdziemy z nowym pomysłem na Idee, będzie to dotyczyło m.in. zmian w zakresie dystrybucji" - powiedział wiceprezes.(PAP)

kuc/ bas/ ana/

d7ojhe8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7ojhe8