Trwa ładowanie...
d1mjj33

DM IDM podpisał umowę m.in. z Supernova Fund o powołaniu wspólnego podmiotu inwestycyjnego

22.12. Warszawa (PAP) - DM IDMSA podpisał porozumienie inwestycyjne z Supernova Fund (SNF) i Superkonstelacja Limited, Jalexus Consultants Limited, Helioblue Investments Limited,...

d1mjj33
d1mjj33

22.12. Warszawa (PAP) - DM IDMSA podpisał porozumienie inwestycyjne z Supernova Fund (SNF) i Superkonstelacja Limited, Jalexus Consultants Limited, Helioblue Investments Limited, FeltonFleet Limited, Blefona Management Limited oraz Piotrem Stępniewskim. Przedmiotem umowy jest wspólne zaangażowanie w podmiocie, który będzie prowadził działalność w zakresie inwestycji o charakterze private-equity, pre-IPO oraz M&A - poinformował DM IDM SA w komunikacie.

Strony zmienią spółkę SNF na Supernova IDM Fund (SNIF) i podwyższą jej kapitał o 25,2 mln zł. DM IDM SA obejmie akcje dające 49,97 proc. kapitału SNIF za 57,96 mln zł, dokona sprzedaży aktywów na rzecz Supernova IDM Fund o wartości nie niższej niż 125,53 mln zł i zorganizuje emisję obligacji przez SNIF o wartości nie mniejszej niż 92,02 mln zł. Następnie strony chcą wprowadzić akcje SNIF do obrotu giełdowego.

"Strony zobowiązują się także objąć i nabyć akcje spółki zarządzającej, która będzie zarządzać aktywami SNIF. W dalszym etapie Strony podejmą działania w celu doprowadzenia do publicznej subskrypcji akcji SNIF oraz wprowadzeniu wszystkich akcji SNIF do obrotu zorganizowanego na rynku giełdowym prowadzonym przez Giełdę" - podała spółka.

DM IDM SA podał też, że w okresie ostatnich dwunastu miesięcy łączna wartość umów zawartych pomiędzy DM IDMSA a Supernova Fund wynosi 212.598.567,95 zł. Wartość największej umowy to 149.982.782,23 zł.

DM IDM SA podał, że porozumienie zostaje zawarte na 12 miesięcy, a po upływie okresu obowiązywania porozumienia, strony będą mogły renegocjować jego warunki i przedłużyć na ustalony okres - nie dłużej jednak niż do momentu IPO - lub podjąć decyzję o nieprzedłużaniu obowiązywania porozumienia.(PAP)

bas/ jtt/

d1mjj33
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mjj33