Trwa ładowanie...

DM IDM rezygnuje z części działalności maklerskiej, przeprowadzi zwolnienia grupowe (opis)

25.04. Warszawa (PAP) - Dom Maklerski IDM zrezygnuje z prowadzenia części działalności maklerskiej i przeprowadzi zwolnienia grupowe, które obejmą 83,5 proc. obecnych pracowników -...

DM IDM rezygnuje z części działalności maklerskiej, przeprowadzi zwolnienia grupowe (opis)Źródło: Thinkstockphotos
d220bp7
d220bp7

25.04. Warszawa (PAP) - Dom Maklerski IDM zrezygnuje z prowadzenia części działalności maklerskiej i przeprowadzi zwolnienia grupowe, które obejmą 83,5 proc. obecnych pracowników - podał DM IDM w komunikacie.

"Przyczyną zwolnienia grupowego jest reorganizacja spółki poprzez znaczące ograniczenie wykonywania działalności maklerskiej oraz trudna sytuacja ekonomiczna spółki" - podał broker w komunikacie.

DM IDM poinformował, że zamierza nadal prowadzić działalność maklerską w zakresie nabywania lub zbywania na własny rachunek instrumentów finansowych, oferowania instrumentów finansowych oraz doradztwa i sporządzania analiz inwestycyjnych.

DM IDM podał również, że zawarł z DM BOŚ umowę, której celem jest współpraca w zakresie zapewnienia dotychczasowym klientom DM IDM możliwości zawarcia na preferencyjnych warunkach umów o świadczenie usług maklerskich z DM BOŚ.

d220bp7

"Decyzja o ograniczeniu prowadzenia działalności maklerskiej była dla nas bardzo trudna, jednak uznaliśmy, iż w sytuacji, w której znalazł się DM IDMSA, jest to jedyne rozwiązanie umożliwiające wyjście z zadłużenia, skupienie się na działalności doradczej i inwestycyjnej oraz powrót do generowania zysków" - poinformował, cytowany w komunikacie, Grzegorz Leszczyński, prezes DM IDMSA.

"W obecnej sytuacji, w której biznes podstawowy wymaga zaangażowania ogromnych środków obrotowych, nie jesteśmy w stanie dalej efektywnie funkcjonować. Nasi partnerzy, po kolejnej karze nałożonej przez KNF, wycofali się z dalszego finansowania DM IDMSA" - dodał.

DM IDMSA sprzedał część posiadanego przez siebie pakietu akcji Inventum TFI. Docelowo broker zamierza całkowicie wyjść z inwestycji w akcje Towarzystwa.

"Realizujemy strategię, której priorytetem jest niemal całkowita redukcja zadłużenia. Już od dłuższego czasu prowadzimy działania zmierzające do odsprzedaży naszego pakietu akcji Inventum TFI i chcielibyśmy szybko sfinalizować ten proces. Wierzymy, że zmiany właścicielskie przyczynią się do poprawy pozycji rynkowej Inventum TFI" - powiedział Rafał Abratański, wiceprezes DM IDM.

KNF poinformowała w piątek, że "prawidłowe przeprowadzenie zapowiedzianych działań, w szczególności właściwe rozliczenie z inwestorami, będzie przedmiotem szczególnego nadzoru ze strony KNF". (PAP)

morb/ kuc/ jtt/

d220bp7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d220bp7