Trwa ładowanie...
d43yh85

DM IDM SA obniżył cenę docelową JSW do 60 zł (opis)

24.04. Warszawa (PAP) - Analitycy DM IDM SA, w raporcie z 16 kwietnia, obniżyli cenę docelową dla akcji JSW do 60 zł z 72,7 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację...

d43yh85
d43yh85

24.04. Warszawa (PAP) - Analitycy DM IDM SADM IDM SA (Zobacz rekomendacje DM IDMSA»), w raporcie z 16 kwietnia, obniżyli cenę docelową dla akcji JSWJSW (Zobacz notowania spółki ») do 60 zł z 72,7 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację "kupuj".

Rekomendacja została wydana przy cenie 43,93 zł. W środę na zamknięciu kurs JSWJSW wynosił 42,75 zł.

Analitycy wskazują, że cena 1,49 mld zł, którą ma zapłacić JSWJSW za przejęcie od Kompanii Węglowej kopalni Knurów-Szczygłowice jest zbyt wysoka.

"W naszej opinii zaoferowana cena za kopalnię Knurów-Szczygłowice nie odpowiada trudnym warunkom rynkowym i rosnącej nieprzewidywalności co do cen węgla" - napisano w raporcie.

d43yh85

"Naszym zdaniem dość kontrowersyjnym jest fakt, że JSWJSW wyda 1,5 mld zł na kopalnię, która walczy obecnie o pozytywną EBITDA. Kopalnia może mieć niższe jednostkowe koszty produkcji w porównaniu z kopalniami JSWJSW, ale ma też (na razie) słabszy miks produktowy, co oznacza niższą EBITDA na tonę. Można się więc spodziewać, że kopalnia Knurów-Szczygłowice może dalej pogarszać EBITDA JSWJSW w bliskiej przyszłości, choć już przed transakcją było dość prawdopodobne, że JSWJSW zanotuje w tym roku znacząca stratę netto" - dodano.

Analitycy zauważają, że JSWJSW musi mocno zainwestować w przejmowaną kopalnię, a efekty inwestycji i restrukturyzacji będzie widać dopiero w 2018 roku.

JSWJSW planowała wydać w tym roku na inwestycje 2,1 mld zł.

"Jeśli dodamy 1,5 mld zł na przejęcie oraz około 100 mln zł dodatkowych nakładów na kopalnię K-Sz w drugiej połowie roku, mamy gigantyczny capex na poziomie 3,7 mld zł. Ta kwota będzie prawdopodobnie niższa, ale i tak wskazuje, że spółka będzie miała w tym roku znaczące zadłużenie netto" - napisano w raporcie.

DM IDM SADM IDM SA szacuje, że w 2014 roku JSWJSW zanotuje 425,4 mln zł straty netto, 254 mln zł straty EBIT, ponad 1 mld zł EBITDA przy przychodach na poziomie 7,4 mld zł. (PAP)

pel/ asa/

d43yh85
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43yh85