Trwa ładowanie...
d47g1nt
usługi

DM IDMSA planuje w '12 akwizycję tow.ubezpieczeniowego i tow.emerytalnego

31.01. Warszawa (PAP) - DM IDMSA planuje w 2012 roku dokonać przejęcia towarzystwa emerytalnego i ubezpieczeniowego. Na ten cel spółka może przeznczyć kilkaset milionów złotych -...

Share
d47g1nt

31.01. Warszawa (PAP) - DM IDMSA planuje w 2012 roku dokonać przejęcia towarzystwa emerytalnego i ubezpieczeniowego. Na ten cel spółka może przeznczyć kilkaset milionów złotych - powiedział na konferencji Grzegorz Leszczyński, prezes DM IDMSA.

"Uważam, że ze względu na kryzys i niskie wyceny spółek, rok 2012 jest bardzo dobry na realizację ewentualnych akwizycji. Planujemy poszerzyć skład naszej grupy kapitałowej o towarzystwo emerytalne oraz ubezpieczeniowe. Z pewnością do końca roku chcemy dokonać transakcji przejęcia jednego z tych podmiotów, jeśli jednak pojawi się szansa zakupu obu towarzystw z pewnością postaramy się dokonać obu transakcji w tym roku" - powiedział prezes Leszczyński.

"Mamy duże możliwości finansowe. Jesteśmy w stanie na akwizycje przeznaczyć nawet kilkaset milionów złotych. Jednak chciałbym zaznaczyć, że choć jesteśmy zdeterminowani, aby włączyć nowe podmioty do naszej grupy, to nie będziemy przepłacać" - dodał.

d47g1nt

Leszczyński poinformował, że DM IDMSA jest zainteresowany jedynie transakcjami, które zakładają przejęcia pakietów kontrolnych.

"Naszym planem jest budowa grupy kapitałowej o komplementarnym charakterze, pełnej synergii pomiędzy jej częściami składowymi. Dlatego też chcemy mieć możliwość podejmowania kluczowych decyzji w przejmowanych przez nas spółkach. Interesują nas wyłącznie pakiety kontrolne" - powiedział.(PAP)

kam/ ana/

d47g1nt

Podziel się opinią

Share
d47g1nt
d47g1nt