Trwa ładowanie...
d788nqb

DM mBanku rekomenduje "sprzedaj" Orange, cena docelowa 8,6 zł

...

Share
d788nqb

28.04. Warszawa (PAP) - Analitycy DM mBanku, w raporcie z 22 kwietnia, wznowili wydawanie rekomendacji dla Orange Polska od zalecenia "sprzedaj" i ceny docelowej 8,6 zł.

Raport został wydany przy cenie 10,32 zł. W poniedziałek ok. godz. 16.15 wynosił on 10,01 zł.

"Naszym zdaniem potencjał wzrostu kursu telekomu wyczerpał się, a obecny poziom notowań to okazja do realizacji zysków ze względu na przewartościowanie sektora telekomunikacyjnego w Europie oraz negatywne momentum EPS. Dodatkowo ryzyko istotnych nakładów na pasma z zakresu 800 MHz w zbliżającej się aukcji przełoży się na wzrost zadłużenia grupy i odsunie w czasie podniesienie dywidendy do co najmniej 2018, co negatywnie odbiorą inwestorzy liczący na dywidendę już w 2015" - czytamy w raporcie.

d788nqb

"Zwracamy także uwagę na przyjęcie nowego Pakietu Telekomunikacyjnego przez Parlament Europejski, co negatywnie przełoży się na spadek zysku EBITDA z roamingu, jeszcze nieuwzględniony naszym zdaniem w wycenie rynkowej. Negatywnym zaskoczeniem było dla nas także przyjęcie bardziej restrykcyjnej wersji neutralności sieci (zawężono zakres wyjątków, które zezwalałyby dostawcom sieci na ograniczanie dostępu do internetu) wbrew trendom z rynku amerykańskiego" - dodano. (PAP)

jow/ asa/

d788nqb

Podziel się opinią

Share
d788nqb
d788nqb