Trwa ładowanie...
d1gmmlo

DM PKO BP podniósł wycenę dla akcji Budopolu do 2,0 zł; podtrzymał "kupuj"

02.09. Warszawa (PAP) - Dom Maklerski PKO BP, w raporcie z 25 sierpnia, podniósł wycenę dla akcji Budopolu do 2,0 zł z 1,90 zł za sztukę i podtrzymał rekomendację...

Share
d1gmmlo

02.09. Warszawa (PAP) - Dom Maklerski PKO BP, w raporcie z 25 sierpnia, podniósł wycenę dla akcji Budopolu do 2,0 zł z 1,90 zł za sztukę i podtrzymał rekomendację "kupuj".

Rekomendacja została wydana przy cenie 1,40 zł, a w środę na zamknięciu giełdy za jedną akcję Budopolu płacono 1,68 zł.

"Budopol posiada silną pozycję gotówkową. Na koniec I półrocza stan wolnych środków wynosił 50,7 mln zł, tj. ok. 1 zł/akcję. Sam biznes wyceniony jest więc na ok. 25 mln zł (0,5 zł/akcję), czyli mniej więcej tyle co 4-krotność zysku operacyjnego spółki (przy bardzo konserwatywnych prognozach). Przy naszych bardzo ostrożnych założeniach dotyczących wyników Budopolu w kolejnych latach, wycena DCF samego biznesu wynosi ok. 50 mln zł (ok. 1 zł/akcję). Dokładając do tego posiadaną gotówkę otrzymujemy prawie 100 mln zł (ok. 2 zł/akcję)" - napisali analitycy w raporcie.

"Krótkoterminowe wyceny (metoda wskaźnikowa, wskaźniki dla lat 2010-2012) dają jeszcze wyższe wskazania: ok. 2,1 zł/akcję. Z tego wniosek, że Budopol wyceniany jest z ok. 30-proc. dyskontem względem innych spółek budowlanych. Oczekując, że najgorszy okres spółka ma za sobą podnosimy wycenę do 2 zł i podtrzymujemy rekomendację +kupuj+" - podano.(PAP)

bas/ ana/

d1gmmlo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gmmlo
d1gmmlo