Trwa ładowanie...
d4kjst0

Do końca 2010 r. ceny mieszkań stabilne z lekką tendencją wzrostową - BGK (opinia)

30.07. Warszawa (PAP) - W kolejnych kwartałach 2010 r. należy oczekiwać dalszej stabilizacji cen mieszkań z tendencją do nieznacznego wzrostu - wynika z kwartalnego raportu banku...

d4kjst0
d4kjst0

30.07. Warszawa (PAP) - W kolejnych kwartałach 2010 r. należy oczekiwać dalszej stabilizacji cen mieszkań z tendencją do nieznacznego wzrostu - wynika z kwartalnego raportu banku BGŻ. Zdaniem autorów raportu, w II połowie roku podaż mieszkań będzie znacznie przewyższać popyt.

"Zmiany popytowe wynikające ze wprowadzenia postanowień Rekomendacji T w większym stopniu mogą być widoczne na przełomie roku niż w III kw. 2010 r. Szczególnie, jeśli na okres ten nałożą się pierwsze modyfikacje w funkcjonowaniu programu +Rodzina na swoim+. Rosnący popyt wspomagany liberalizacją polityki banków przy odbudowywującej się podaży oraz w dalszym ciągu niezbyt korzystnej sytuacji na rynku pracy będzie hamował powstanie nadwyżki popytowej, a co za tym idzie ograniczał możliwe wzrosty cen" - napisano w komentarzu do raportu.

"Ponadto mimo istotnej deprecjacji PLN względem EUR niskie pozostanie zainteresowanie inwestycjami w nieruchomości mieszkaniowe ze strony obcokrajowców" - dodano.

Zdaniem autorów raportu, w II połowie roku podaż mieszkań będzie znacznie przewyższać popyt.

d4kjst0

"Z uwagi na wzrost oferty sprzedażowej oraz względnie stabilny popyt nie spodziewamy się wystąpienia luki podażowej do końca roku, a wręcz przeciwnie, jeśli popyt utrzyma się na niezmienionym poziomie to raczej podaż będzie znacznie przewyższać popyt. Jednocześnie utrzymywanie się cen na stabilnym poziomie przy relatywnie niskich kosztach budowy będzie w dalszym ciągu zapewniało bardzo korzystną rentowność realizacji budownictwa mieszkaniowego" - dodano.

nik/ gor/

d4kjst0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kjst0

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj