Trwa ładowanie...
d2tomko

Do końca roku możliwy przetarg na OCSŁR, którego wartość to 500 mln zł

2.10.Warszawa (PAP) - Przed końcem 2009 r. możliwe jest uruchomienie postępowania przetargowego na Ogólnokrajowy Cyfrowy System Łączności Radiowej dla służb porządku publicznego i...

d2tomko
d2tomko

2.10.Warszawa (PAP) - Przed końcem 2009 r. możliwe jest uruchomienie postępowania przetargowego na Ogólnokrajowy Cyfrowy System Łączności Radiowej dla służb porządku publicznego i ratownictwa. Wartość całego projektu szacowana jest na 500 mln zł - poinformował PAP wiceminister spraw wewnętrznych i administracji odpowiedzialny za informatyzację Witold Drożdż.

"Spodziewamy się, że do końca bieżącego roku może zostać ogłoszony przetarg na Ogólnokrajowy Cyfrowy System Łączności Radiowej dla służb. Prawdopodobnie będzie to jedno, duże postępowanie" - powiedział PAP Drożdż.

Celem projektu OCSŁR jest zwiększenie bezpieczeństwa publicznego oraz zmniejszenie ew. strat związanych z klęskami żywiołowymi czy aktami terrorystycznymi, poprzez zwiększenie efektywności współdziałania służb porządku publicznego i ratownictwa oraz podmiotów zaangażowanych w obsługę piłkarskich mistrzostw europy EURO 2012.

Głównym rezultatem projektu ma być wdrożenie nowoczesnej, bezprzewodowej platformy komunikacyjnej zapewniającej sprawną i bezpieczną wymianę informacji pomiędzy podmiotami odpowiedzialnymi na terenie Polski za bezpieczeństwo i ratownictwo oraz obsługę EURO 2012 (obszar pokrycia systemu w pierwszym etapie jego realizacji odnosi się do miast, na terenie których planowane jest rozgrywanie meczy piłkarskich EURO 2012 wraz z przyległymi do nich powiatami).

d2tomko

Budżet projektu wynosi 500 mln zł, przy czym projekt będzie finansowany ze środków pochodzących z dofinansowania UE (POIŚ, POIG): 85 proc. mają stanowić środki unijne, a 15 proc. środki z budżetu państwa.

Projekt prowadzi Centrum Projektów Informatycznych MWSiA.

CPI MSWiA obecnie prowadzi kilka innych postępowań m.in. na wdrożenie Zintegrowanego Modułu Obsługi Końcowego Użytkownika (ZMOKU), realizowanego w ramach projektu pl.ID, gdzie do udziału w postępowaniu przetargowym dopuszczone zostały Asseco Poland, Sygnity i Hewlett-Packard oraz w sprawie wdrożenia ogólnopolskiej sieci teleinformatycznej na potrzeby numeru alarmowego 112. W drugim przypadku prowadzone są negocjacje z ATM, Compem oraz Sygnity.

Grzegorz Suteniec (PAP)

gsu/ jtt/

d2tomko
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tomko