Trwa ładowanie...

Do urzędu tylko online lub przez telefon. KAS przypomina, jak załatwiać sprawy

Przez co najmniej 2 tygodnie urzędy będą działać online, a osobista obsługa będzie zarezerwowana dla najpilniejszych sytuacji. KAS wyjaśnia, w jaki sposób kontaktować się w sprawie ceł lub podatków.

Share
Takie obrazki odchodzą do przeszłości. Przez co najmniej 2 tygdnie obsługa w urzędach przenosi się do internetuTakie obrazki odchodzą do przeszłości. Przez co najmniej 2 tygdnie obsługa w urzędach przenosi się do internetuŹródło: money.pl, fot: Rafał Parczewski
d14n346

30 października premier "wysłał" urzędników do pracy zdalnej. Zmiany w rozporządzeniu w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zostały opublikowane 2 listopada. Dla urzędów nie jest to nowe doświadczenie, bo pracowały zdalnie już wiosną, a obecnie w wielu miejscach realizacja pracy odbywa się w trybie hybrydowym.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że urzędy skarbowe realizują swoje zadania tak jak dotychczas i zachęca ze względu bezpieczeństwa do korzystania ze zdalnych form kontaktu.

"Jeśli jednak musisz przyjść do urzędu, zarezerwuj wcześniej wizytę na stronie podatki.gov.pl lub telefonicznie" – przypomina w komunikacie.

Kodeks pracy a praca zdalna. "Niech rząd waży słowa i czyny"

Korzystaj z elektronicznych form obsługi

Na stronie podatki.gov.pl/usługi-online przedsiębiorcy i wszyscy podatnicy w jednym miejscu znajdą m.in. linki do elektronicznych zeznań podatkowych, zaświadczeń, jednolitego pliku kontrolnego (JPK), wniosków o ustanowienie i odwołanie pełnomocnika czy karty podatkowej.

d14n346

"Jeśli nie znajdziesz interesującej cię sprawy, możesz napisać pismo ogólne do urzędu przez ePUAP i podpisać je profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym" – czytamy w instrukcji.

Rozliczanie podatków lub korekty bez wizyty w urzędzie skarbowym umożliwiają również znane e-usługi Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), czyli Twój e-PIT i e-Deklaracje, dostępne na podatki.gov.pl.  

Infolinia KIS

Informacji podatkowych i celnych przez telefon udziela także Krajowa Informacja Skarbowa:

d14n346

· 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych)

· 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych)

· +48 22 330 03 30 (z zagranicy)

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.

Aby otrzymać informację na temat cła lub podatków na adres e-mail, zadaj pytanie na podatki.gov.pl.

Umów wizytę w urzędzie przez internet lub telefon

W wyjątkowych sytuacjach, w których nie da się załatwić sprawy przez e-usługi, możliwa jest wizyta w urzędzie skarbowym - pod warunkiem jej wcześniejszego umówienia. Wizytę w urzędach skarbowych można umawiać telefonicznie pod numerami urzędów skarbowych, które są dostępne na ich stronach internetowych.

d14n346

Aktualnie w województwach podlaskim, wielkopolskim, śląskim, opolskim, dolnośląskim, lubuskim i warmińsko-mazurskim można korzystać z nowej usługi, która umożliwia umówienie wizyty za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na podatki.gov.pl. W tych województwach od 9 listopada wizyta w urzędzie będzie możliwa wyłącznie po internetowej lub telefonicznej rezerwacji.

W pozostałych województwach nowa usługa, która umożliwia umówienie wizyty za pomocą elektronicznego formularza na podatki.gov.pl, zostanie uruchomiona 16 listopada. Będzie można umawiać się na wizytę w terminie począwszy od 17 listopada. Do tego czasu wizytę można umówić wyłącznie telefonicznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d14n346
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14n346
d14n346