Trwa ładowanie...
d2xzgvz

Dobra zabawa w sejmowym barze. Parlamentarzyści zostawiają dziennie 2700 zł

Choć do baru sejmowego klienci nie przychodzą na co dzień - właściwie tylko w dni posiedzeń - lokal nie może narzekać na małe obroty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kieliszek wódki kosztuje w barze sejmowym 7 zł. W okolicznych lokalach otwartych dla wszystkich chętnych - nawet dwukrotnie więcej
Kieliszek wódki kosztuje w barze sejmowym 7 zł. W okolicznych lokalach otwartych dla wszystkich chętnych - nawet dwukrotnie więcej (123RF)
d2xzgvz

W 2018 r. posiedzenia poselskie trwały 53 dni, a Kancelaria Sejmu, tylko ze sprzedaży alkoholu na terenie Sejmu, odnotowała obrót prawie 80 tys. zł. Oznacza to, że każdego dnia posłowie i ich goście – bo tylko oni mają prawo wejścia do baru w gmachu przy Wiejskiej – wydawali na alkohol ponad 1400 zł – wylicza "Super Express".

W tym roku wydatki na alkohol są jeszcze wyższe: podczas każdego z 27 dni posiedzeń sejmowych poselskie wydatki na alkohol wyniosły średnio 2700 zł.

d2xzgvz

W ofercie baru znajdują się piwa, wina, likiery oraz podstawowe alkohole wyskokowe – informuje Centrum Informacyjne Sejmu.

Ceny są konkurencyjne w porównaniu z innymi lokalami w centrum Warszawy. 40 ml schłodzonej wódki kosztuje 7 zł, tyle samo co pół litra piwa.

Obejrzyj: Alkohol w prezencie. Ekspert: cena nie rośnie z jakością

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xzgvz

Podziel się opinią

Share
d2xzgvz
d2xzgvz