Trwa ładowanie...
d2w57x5
lot
07-02-2013 19:01

Dochodzenie ws. usterek w Dreamlinerach będzie długie

Instytucje nadzorujące w USA bezpieczeństwo lotnicze mają "długą drogę przed sobą" w prowadzonym dochodzeniu w sprawie usterek litowych akumulatorów jonowych w samolotach pasażerskich Boeing 787 Dreamliner - poinformowano w czwartek.

d2w57x5
d2w57x5

Szefowa Państwowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) Deborah Hersman oświadczyła na konferencji prasowej, że "tymczasowy raport o faktach", który podległa jej agencja przedstawi w ciągu 30 dni, nie będzie oznaczał zakończenia dochodzenia.

Dodała, że NTSB ustaliła podłoże pożaru akumulatora w samolocie Dreamliner w Bostonie w ubiegłym miesiącu, ale przyczyna krótkiego spięcia w tym akumulatorze nie została jeszcze określona.

Eksploatację 50 przekazanych dotąd użytkownikom maszyn Boeing 787 wstrzymano bezterminowo 16 stycznia, a NTSB, amerykański Federalny Zarząd Lotnictwa (FAA) i agendy technicznego nadzoru lotnictwa w innych krajach starają się ustalić przyczyny usterek w akumulatorach. Nie latają również dwa Dreamlinery będące w posiadaniu Polskich Linii Lotniczych LOT. (PAP)

d2w57x5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w57x5