Trwa ładowanie...
d1n2om1
08-12-2016 23:30

Dolnośląskie/ Wręczono nagrody II Forum Przemysłowego w Karpaczu

Tytułem firma II Forum Przemysłowego wyróżniono Cedrob S.A., lidera rynku mięsnego. W kategorii instytucja nagrodę otrzymała Agencja Rozwoju Przemysłu. Wręczenie wyróżnień odbyło się w Karpaczu podczas gali z udziałem wicepremiera Mateusza Morawieckiego i marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego.

Share
d1n2om1

Wicepremier Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu do uczestników II Forum Przemysłowego podkreślił, że takie spotkania są niezwykle cenne, ponieważ "służą szukaniu najlepszego modelu rozwoju gospodarczego w Polsce".

"Jaka ta nasza droga do dobrobytu powinna być, jaki powinien być ten nasz wzrost gospodarczy, zdrowy wzrost gospodarczy? Przyszłość będzie zależeć od tych, którzy będą w stanie osiągać duże marże w nowoczesnych branżach, które są połączone ze sobą jak naczynia" - powiedział wicepremier.

Morawiecki zaznaczył, że w polskim modelu gospodarczym zaproponowanym przez rząd jest spójność pomiędzy rozwojem gospodarczym i rozwojem społecznym.

"W innych krajach to się nazywa spójnością, ale my mamy ładniejsze polskie słowo +solidarność+. Nowy model, który proponujemy, jest pewnym nowym wyjściem, nowym otwarciem w kierunku jednolitego spojrzenia na sprawy gospodarcze i społeczne jednocześnie" - powiedział wicepremier.

d1n2om1

Jak podkreślił, rząd zdecydował się "na ogromny impuls popytowo-społeczny, bo nie ma rozwoju gospodarczego bez rozwoju społecznego".

"Stwierdziliśmy, że nie można budować zdrowej gospodarki w oparciu o ogromne rozbieżności, o ogromne nierówności" - powiedział Morawiecki.

Zapewnił, że rząd będzie wspierał inicjatywy i innowacje polskich przedsiębiorców, rozwijał industrializację i wspierał polski biznes.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski podkreślił, że polscy przedsiębiorcy mówią podobnym językiem i o tych samych sprawach, co politycy.

d1n2om1

"Po kilku spotkaniach na forum widzę, że my zmierzamy w tę samą stronę. Razem i podobnie mówimy o reindustrializacji, o polskim interesie gospodarczym" - powiedział Karczewski.

W Karpaczu podczas II Forum Przemysłowego kilkudziesięciu panelistów uczestniczy w dyskusji na temat rozwoju gospodarczego Polski i Europy Środkowej.

Podczas dwudniowych obrad poruszane będą również tematy związane z reindustrializacją przemysłu, bezpieczeństwem energetycznym, nowymi technologiami, rynkiem pracy, medycyną i turystyką.

d1n2om1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n2om1
d1n2om1