Trwa ładowanie...
d2z3u2y

Dom Development liczy, że w IV kw. utrzyma tendencje sprzedażowe z III kw.

24.10. Warszawa (PAP) - Dom Development oczekuje, że w IV kwartale utrzyma tendencje sprzedażowe z III kwartału, kiedy znalazł nabywców na 414 lokali. W ostatnich trzech miesiącach...

Share
d2z3u2y

24.10. Warszawa (PAP) - Dom Development oczekuje, że w IV kwartale utrzyma tendencje sprzedażowe z III kwartału, kiedy znalazł nabywców na 414 lokali. W ostatnich trzech miesiącach roku spółka chce przekazać klientom ok. 600 mieszkań - poinformowali dziennikarzy przedstawiciele dewelopera.

"Liczymy, że sprzedaż w IV kwartale będzie dobra i utrzymają się pozytywne tendencje z III kwartału. Na razie jesteśmy zadowoleni, choć należy pamiętać, że ze względu na okres świąteczny, będziemy realizować sprzedaż głównie w październiku i listopadzie oraz przez połowę grudnia" - powiedział Jarosław Szanajca, prezes Dom Development.

W III kwartale Dom Development znalazł nabywców na 414 lokali, a od początku roku sprzedał 1.139 mieszkań.

Jak poinformował Szanajca, w III kwartale wzrosła aktywność klientów kupujących na kredyt i zwiększyło się zainteresowanie mieszkaniami o podwyższonym standardzie.

d2z3u2y

"Być może zapowiedź wprowadzenia programu Mieszkanie dla Młodych odsunęło popyt na mieszkania popularne, w niższym standardzie. W III kwartale zanotowaliśmy dwa razy większą sprzedaż mieszkań o podwyższonym standardzie niż w standardzie podstawowym" - skomentował Szanajca.

Janusz Zalewski, wiceprezes dewelopera przypomniał, że w IV kwartale spółka zamierza przekazać ok. 600 lokali, a w całym roku do nabywców trafi ok. 1.700 lokali

W I-III kwartale 2013 r. Dom Development przekazał klientom 1.066 mieszkań. W tym czasie wypracował 28,5 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, 37,7 mln zł zysku EBIT oraz 463,8 mln zł przychodów.

Na dzień 30 września 2013 r. spółka posiadała blisko 362 mln zł gotówki, a wskaźnik zadłużenia netto wyniósł ok. 10 proc. (PAP)

jow/ asa/

d2z3u2y

Podziel się opinią

Share
d2z3u2y
d2z3u2y