Trwa ładowanie...
d4jnmnb

Dom Development przejmie spółkę Divina z gruntem na projekt na ok. 750 mieszkań

Warszawa, 03.03.2015 (ISBnews) - Dom Development zdecydował o zainicjowaniu procedury połączenia ze spółką Divina, które ma na celu realizację inwestycji deweloperskiej na nieruchomości gruntowej w Warszawie o potencjale do realizacji przedsięwzięcia z ok. 750 mieszkaniami, wynika z komunikatu Dom Development.

Share
d4jnmnb

?Divina sp. z o. o. nie prowadzi działalności operacyjnej. Divina sp. z o. o., w procesie likwidacji swojej spółki zależnej, stanie się właścicielem nieruchomości położonej w Warszawie o potencjale do realizacji przedsięwzięcia deweloperskiego z około 750 mieszkaniami. Połączenie ma na celu wyłącznie realizację przez spółkę inwestycji deweloperskiej na wspomnianej powyżej nieruchomości gruntowej" - czytamy w komunikacie.

Jak podano, spółka ma zapewnione nabycie wszystkich udziałów w Divina, wobec czego planowane połączenie zostanie przeprowadzone poprzez przeniesienie na spółkę - jako jedynego wspólnika - całego majątku Divina sp. z o.o.

?(?) połączenie będzie przeprowadzone bez podwyższenia kapitału zakładowego spółki (?)" - podano również.

Dom Development - jeden z największym deweloperów mieszkaniowych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2006 roku. Skonsolidowane przychody spółki sięgnęły 784 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

d4jnmnb

Podziel się opinią

Share
d4jnmnb
d4jnmnb