Trwa ładowanie...
d339gl1

Donald Tusk, europejski milioner. Dzięki pracy w Brukseli wzbogacił się o 7 mln zł

Gdyby patrzeć tylko pod kątem pieniędzy, porzucenie przez Donalda Tuska polityki krajowej było doskonała decyzją. W ciągu około 5 lat stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej przyniosło mu niemal 7 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk w środę może zostać powołany na szefa Europejskiej Partii Ludowej
Donald Tusk w środę może zostać powołany na szefa Europejskiej Partii Ludowej (PAP, Fot: Patrick Seeger)
d339gl1

Gdy Donald Tusk obejmował stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej, jego miesięczne wynagrodzenie wynosiło 105 tys. zł miesięcznie. Z początkiem tego roku wzrosło do 140 tys. zł. Do tego byłemu premierowi przysługiwała dieta na pokrycie wynajmu mieszkania, nie wspominając już o budżecie reprezentacyjnym, dzięki któremu nie musiał finansować zakupu garniturów. Dzięki temu w ciągu niemal pięciu lat majątek Tuska wzrósł o 6,7 mln zł – wylicza "Super Express".

Ta korzystna sytuacja nie skończy się z końcem kadencji, bo przez trzy kolejne lata będzie dostawał odprawę w wys. ok. 40 tys. zł. W sumie będzie to 490 tys. zł.

d339gl1

Za trzy lata Tusk nabędzie prawo do emerytury i będzie mu przysługiwało świadczenie w wysokości 30 tys. zł, na co złoża się świadczenia wypracowane w Brukseli oraz krajowa emerytura.

Obejrzyj: Tusk zachował się jak Kaczyński. Michał Kamiński: podjęli racjonalną decyzję

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d339gl1

Podziel się opinią

Share
d339gl1
d339gl1