Trwa ładowanie...

Dorywcza praca przed świętami? Jeszcze zdążysz się załapać!

Sezon świąteczny już w pełnym rozkwicie. Klimat zbliżającego się Bożego Narodzenia jest odczuwalny nie tylko ze względu na wszechobecne dekoracje i płynące z głośników melodie.

Dorywcza praca przed świętami? Jeszcze zdążysz się załapać!Źródło: PAP/Leszek Szymański
dg3c27d
dg3c27d

Sezon świąteczny już w pełnym rozkwicie. Klimat zbliżającego się Bożego Narodzenia jest odczuwalny nie tylko ze względu na wszechobecne dekoracje i płynące z głośników melodie. W centrach handlowych robi się naprawdę gwarno.

Szał zakupów sprawia, że zwiększa się zapotrzebowanie na pracowników w branży handlowej, dlatego firmy poszukują dodatkowych rąk do pracy. Grudzień jest również ożywionym miesiącem w gastronomii. Świąteczny catering to rozwiązanie nie tylko dla firm na wigilię pracowniczą. Wielu z nas, ze względu na brak czasu, zamówi świąteczne dania w restauracji, dlatego i tam poszukiwani są dodatkowi pracownicy.

Agencje zatrudnienia szukają przede wszystkim Mikołajów, hostess, a także pracowników pomagających przy wykładaniu towaru w magazynach, kurierów czy merchandiserów. W obecnej sytuacji gospodarczej zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych do prac typowo związanych ze świętami Bożego Narodzenia utrzymuje się na podobnym poziomie rok do roku – podaje agencja Manpower. Jeśli szukasz pracy, albo doszedłeś właśnie do wniosku, że przed zbliżającymi świętami przydałoby się podreperować budżet, masz jeszcze szansę na znalezienie płatnego zajęcia. Jak zrobić to szybko i skutecznie? - Najlepiej takie poszukiwania prowadzić wielotorowo, żeby zwiększyć swoją szansę na dotarcie do atrakcyjnej oferty – mówi Barbara Ryguła, specjalista ds. HR w agencji zatrudnienia ManpowerGroup.

Zajrzyj na portale z ogłoszeniami

Większość z nas, kiedy szuka pracy, zazwyczaj zaczyna od internetu. To w końcu najbardziej przystępna forma zamieszczania ogłoszeń. - Część portali samym kandydatom stwarza opcję zamieszczania ogłoszenia, w którym mogą przedstawić swoje zainteresowanie podjęciem pracy. W takim ogłoszeniu najlepiej zaznaczyć, jaki rodzaj pracy nas interesuje oraz jaka jest nasza dyspozycyjność. Cześć rekruterów korzysta właśnie z takiego sposobu na dotarcie do kandydatów – zauważa Barbara Ryguła.

dg3c27d

Wykorzystaj social media

To bardzo skuteczna forma komunikacji, która pozwala dotrzeć nam do wielu odbiorców zarazem. Warto zatem zamieścić informację, o tym, że szukamy pracy dorywczej i poprosić na przykład znajomych o udostępnienie postu, tak, żeby zwiększyć jego zasięg. Na wielu portalach społecznościowych znajdziemy też liczne grupy, ukierunkowane na określone działania, m.in. na szukanie pracy. Warto więc na nie zajrzeć.

Odwiedź agencję pracy tymczasowej

- Agencje pracy tymczasowej posiadają szereg ofert pracy na około świąteczny czas - takich jak np. praca promotora czy promotorki, hostessy, św. Mikołaja, osoby pomagającej w pakowaniu upominków, w obsłudze klienta czy w rozkładaniu towaru w sklepie, ale też wiele innych. Warto skontaktować się z takimi firmami i podpytać o dostępne oferty współpracy – radzi Barbara Ryguła.

Przejdź się po centrum handlowym

Są pracodawcy, którzy doceniają odwagę i starania osób, które osobiście poszukują pracy. Ta metoda szczególnie sprawdza się przy poszukiwaniu pracy sezonowej. Na witrynach sklepów i restauracji, często pojawiają się ogłoszenia dotyczące zapotrzebowania na dodatkowych pracowników. - W bezpośredniej rozmowie z kierownikiem danego punktu, będziemy mogli od razu dowiedzieć się, czy istnieje możliwość podjęcia pracy, a jeśli tak, to będzie bardzo dobra okazja do rozmowy na temat szczegółów – komentuje ekspert HR.

Zapytaj znajomych

Wiele firm często szuka pracowników wśród znajomych, a informacja o wolnym miejscu pracy nie pojawia się w żadnych mediach. - Dlatego zawsze warto popytać wśród bliskich czy ktoś nie słyszał o jakiejś interesującej ofercie. To nigdy nie zaszkodzi, a zawsze może zaowocować ciekawą propozycją współpracy – mówi Barbara Ryguła.

MD, AS, WP.PL

dg3c27d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg3c27d