Trwa ładowanie...
d2b7asr

Draghi w "Sueddeutsche Zeitung" za publikowaniem protokołów EBC

31.07. Berlin (PAP) - Prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Mario Draghi w środę na łamach dziennika "Sueddeutsche Zeitung" opowiedział się za opublikowaniem protokołów z...

d2b7asr
d2b7asr

31.07. Berlin (PAP) - Prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Mario Draghi w środę na łamach dziennika "Sueddeutsche Zeitung" opowiedział się za opublikowaniem protokołów z posiedzeń banku, dotychczas traktowanych jak dokumenty ściśle tajne.

"Uważam, że (publikacja protokołów) jest koniecznym kolejnym krokiem" - powiedział Draghi. Zapowiedział, że dyrektorium EBC przedłoży radzie banku propozycję decyzji w tej sprawie.

Draghi podkreślił w rozmowie z "SZ", że dyskusja o upublicznieniu dotychczas ściśle tajnych dokumentów toczy się od marca ubiegłego roku.

Za opublikowaniem protokołów opowiedzieli się w poniedziałek członkowie dyrektorium EBC - Joerg Asmussen i Benoit Coeure. "Udostępnione protokoły powinny zawierać informacje, kto jak głosował i z jakim uzasadnieniem" - powiedział Asmussen w materiale opublikowanym w "SZ" i "Le Figaro". Coeure dodał: "Przejrzystość jest ważna dla skuteczności polityki finansowej i dla zaufania do banku centralnego". Podkreślił, że społeczeństwo domaga się przejrzystości, gdyż EBC jest jedynym bankiem emisyjnym na świecie, który utajnia protokoły ze swoich posiedzeń.

Zdaniem obu członków dyrektorium, EBC powinien jeszcze bardziej zwiększyć swoją przejrzystość w przyszłym roku, gdy obejmie swoim nadzorem największe banki w strefie euro. (PAP)

lep/ ro/

d2b7asr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b7asr