Trwa ładowanie...

Drogówka w straży miejskiej. Nowy pomysł w stolicy

W stołecznej straży miejskiej powstał projekt powołania "drogówki". Strażnicy ci mieliby zajmować się wykroczeniami w ruchu drogowym popełnianymi przez kierowców na obszarach wydzielonych Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie.

W skład miejskiej drogówki mieliby wejść strażnicy zajmujący się wykroczeniami popełnianymi przez kierowców W skład miejskiej drogówki mieliby wejść strażnicy zajmujący się wykroczeniami popełnianymi przez kierowców Źródło: East News, fot: Stawinski/REPORTER
dc1i1nh
dc1i1nh

O projekcie powołania "drogówki" w straży miejskiej poinformowała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska w odpowiedzi na interpelację jednego z radnych.

Kaznowska napisała, że "kierownictwo Straży Miejskiej m.st. Warszawy rozważa wydzielenie specjalnej struktury organizacyjnej". W jej skład mieliby wejść strażnicy zajmujący się wykroczeniami popełnianymi przez kierowców "w ruchu drogowym na obszarach wydzielonych SPPN w Warszawie".

Za co straż miejska może wystawić mandat kierowcy?

Informację tę potwierdził rzecznik straży miejskiej Sławomir Smyk.

- Na razie jest to tylko i wyłącznie projekt, w tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy i kiedy powstanie tzw. drogówka w straży miejskiej – powiedział PAP.

Wyjaśnił, że oprócz tego, że "obecnie strażnicy miejscy współpracują z ZDM w sprawie kontroli SPPN, to w poszczególnych oddziałach są referaty, które zajmują się sprawami dotyczącymi nieprawidłowości w parkowaniu na terenie naszego miasta".

dc1i1nh

Od 1 stycznia do 29 grudnia 2021 r. funkcjonariusze straży miejskiej wydali 9 747 dyspozycji usunięcia pojazdu z drogi z powodu tamowania ruchu lub zagrażających bezpieczeństwu oraz w 15 369 przypadkach zastosowali urządzenia do blokowania kół pojazdu.

W tym samym okresie za parkowanie pojazdów w miejscu zabronionym strażnicy nałożyli 15 828 mandatów karnych, sporządzili 341 wniosków o ukaranie do sądu oraz pouczyli 21 202 sprawców wykroczeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dc1i1nh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dc1i1nh