Trwa ładowanie...
d1bvw8r

DTP może przeznaczyć na zakup portfeli 30 mln zł do końca br.

Warszawa, 06.11.2015 (ISBnews) - DTP może przeznaczyć 30 mln zł na zakup portfeli wierzytelności do końca br. roku, poinformowali przedstawiciele zarządu. Spółka ocenia, że na koniec roku będzie miała w zarządzaniu wierzytelności o łącznej wartości 3,5 mld zł.

Share
d1bvw8r

"Do końca 2015 roku na zakup portfelu wierzytelności możemy przeznaczyć 30 mln zł. Mamy duży potencjał do pozyskiwania finansowania zewnętrznego. Zwiększenie dźwigni finansowej pozwoli nam na zauważalne zwiększenie skali działalności i optymalne wykorzystanie naszego know-how i kapitału ludzkiego dla pomnożenia powierzonego przez akcjonariuszy kapitału" - czytamy w liście zarządu do akcjonariuszy.

W III kwartale 2015 grupa DTP zakupiła na własny rachunek oraz funduszu zarządzanego przez DTP portfele wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 117 mln zł, wydając na ten cel 11,7 mln zł. Łączna wartość zakupionych pakietów wzrosła na koniec września do 2,74 mld zł, a łączna wartość portfeli w zarządzaniu osiągnęła kwotę 3,25 mld zł.

"W ocenie zarządu spółki, na koniec roku DTP będzie miało w zarządzaniu wierzytelności o łącznej wartości 3,5 mld zł.

d1bvw8r

DTP podało, że w III kw. koncentrowało wysiłki na podnoszeniu efektywności grupy w obszarze zarządzania portfelami wierzytelności, zarówno własnymi, jak i powierzonymi. W efekcie, w ub. kwartale spółka zanotowała 55% wzrostu wysokości odzysków z portfeli - do kwoty 15,8 mln zł.

"Konsekwentnie realizując strategię rozwoju grupy mamy potencjał, by cały rok 2015 zamknąć zdecydowanie dwucyfrową dynamiką przychodów i zysków" - czytamy w liście do akcjonariuszy.

Po trzech kwartałach br. przychody DTP wzrosły o 30%r/r do 47,64 mln zł. Zysk netto zwiększył się w I-III kw. 2015 roku o 19% r/r do 21,99 mln zł.

Podstawowym obszarem działalności spółek z grupy DTP S.A. jest zakup oraz kompleksowa obsługa wierzytelności. Działalność grupy koncentruje się w głównej mierze na zakupie wierzytelności z sektorów bankowego, telekomunikacyjnego i użyteczności publicznej. W marcu 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny GPW z NewConnect.

(ISBnews)

d1bvw8r

Podziel się opinią

Share
d1bvw8r
d1bvw8r