Trwa ładowanie...
dyrvprf

Duda: kolejarze, energetycy, pocztowcy mogą dołączyć do protestów (krótka2)

Kolejarze, energetycy, pocztowcy i być może zbrojeniówka mogą dołączyć do górniczych protestów - zapowiedział w środę przewodniczący "S" Piotr Duda.

Share
dyrvprf

"Kolejarze chcieli już faktycznie od dziś, jutra czynnie włączyć się w tę akcję. Dajemy szansę jednak rządowi. Z tego miejsca apeluję jeszcze raz do pani premier, aby delegacja rządowa, która mam nadzieję, że przyjedzie na rozmowy, wycofała się z likwidacji czterech kopalń - bo to jest warunek do kolejnych rozmów" - mówił na konferencji prasowej w Warszawie Duda.

Liderzy "S" nie ujawnili w jakiej formie miałyby przebiegać ewentualne protesty. Przewodniczący Rady Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "S" Henryk Grymel zapowiedział jedynie, że ewentualny protest objąłby nie tylko Śląsk. Jak mówił, kolejarze rozważają różne scenariusze.

"To już nie jest sprawa naszych wspaniałych górników, to jest sprawa wszystkich polskich pracowników. Bo dzisiaj górnicy, jutro kolejarze, pojutrze energetycy i pozostali pracownicy. To dotyczy nas wszystkich" - powiedział Duda.

dyrvprf

Podziel się opinią

Share
dyrvprf
dyrvprf