Trwa ładowanie...

Duńska sieć supermarketów tworzy centrum księgowości w Polsce

Duńska firma Netto, posiadająca sieć supermarketów w Danii, Niemczech i Szwecji, a także sklepy w Polsce, postanowiła przenieść do naszego kraju centrum księgowości. Decyzję tłumaczy między innymi planem zwiększenia obecności na polskim rynku.

Duńska sieć supermarketów tworzy centrum księgowości w PolsceŹródło: Thinkstockphotos
d1g1zvp
d1g1zvp

Informacja o przeniesieniu księgowości do Polski wywołała już reakcję związku skupiającego duńskich urzędników. Ich przedstawiciel oświadczył, że jest to zupełnie nowe zjawisko na duńskim rynku pracy. Tłumaczył, że do tej pory przenoszono z Danii do Polski różne rodzaje produkcji, teraz zaczyna się przenosić usługi wymagające kwalifikacji urzędniczych. - Obawiamy się, że jest to dopiero początek procesu likwidacji administracji firm duńskich w kraju i lokowania ich w Polsce - powiedział związkowiec.

Netto wraz z inną siecią sklepów Fötex jest własnością duńskiego koncernu Maersk będącego też jednym z największych światowych armatorów żeglugowych.

Informacja o decyzji kierownictwa Netto zbiegła się z decyzją innej firmy duńskiej, producenta farb i tapet Flügger o przeniesieniu swej księgowości do nowego centrum w Gdańsku.

d1g1zvp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g1zvp