Trwa ładowanie...

Dwa miliony złotych na bony dla urzędników

Resort Radosława Sikorskiego (49 l.) właśnie zamówił bony dla swoich pracowników za dwa miliony złotych! Będzie akurat na święta!

Share
Dwa miliony złotych na bony dla urzędników
d2g0sr5

Radosław Sikorski – w domu człowiek raczej oszczędny, żeby nie powiedzieć skąpy – słynie z rozrzutności, gdy w grę wchodzi wydawanie publicznych pieniędzy.

Do ministerstwa kupował już ekspresy do kawy po .... zł, sprzęt rtv, fotel za ... , a swoim dyplomatom fundował kursy językowe. W tym roku też nie szczędzi grosza podwładnym – w sumie dostaną od swego hojnego szefa dwa miliony złotych w bonach towarowych. Będą mogli wydać je w sklepach.

Skąd tak ogromna kwota?

Resort spraw zagranicznych zatrudnia całą armię urzędników – niemal pięć tysięcy osób! Biurokratom źle się nie wiedzie, bo jak poinformowało nas samo ministerstwo, średnie zarobki wynoszą tam około 6,5 tys. zł. To jednak nie przeszkadzało w rozpisaniu przetargu na bony, które jak informuje MSZ, mają być „Pomocą rzeczową z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych”.

d2g0sr5

Minister Sikorski przekonywał, że gromadzenie pieniędzy w Funduszu Socjalnym jest obowiązkiem, a nie jego zachcianką. Obowiązek swój spełnia celująco i z regularnością godną podziwu. W 2010 roku rozdał pracownikom bony za 2,4 mln zł, w 2011 zamówił ich za ponad 2 mln zł i teraz niczym w szwajcarskim zegarku sytuacja się powtarza – minister ponownie szykuje się na zakupy za podobną kwotę.

– W Polsce rząd nie wykazuje takiej tendencji, aby w miarę podnoszenia obywatelom podatków, sam wyrzekał się pewnych przywilejów. Wręcz odwrotnie. Podatnicy płacą coraz więcej, a rząd i urzędy nie rezygnują z licznych dodatków, premii i nagród – mówi Faktowi Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.

Hojność szefa MSZ nie jest jednak mierzona jedynie bonami, czy zakupami gadżetów do resortu. Sikorski w ciągu czterech lat pełnienia funkcji ministra rozdał swoim pracownikom ponad 60 mln zł nagród i premii. Jak wyliczyło skrzętnie ministerstwo, daje to kwotę 2953 zł na każdego pracownika rocznie.

Szkoda, że nie wszyscy Polacy mogą liczyć na takich dobrodusznych i obowiązkowych pracodawców.

d2g0sr5

Podziel się opinią

Share
d2g0sr5
d2g0sr5