Trwa ładowanie...
d11ov7u

DWL ws. wsparcia wojsk chemicznych dla powodzian (komunikat)

...

Share
d11ov7u

28.06. Warszawa - Dowództwo Wojsk Lądowych informuje:

Żołnierze wojsk chemicznych wspierają mieszkańców terenów dotkniętych powodzią. Ze skutkami wielkiej wody walczą specjaliści z 4 pułku chemicznego w Brodnicy oraz 5 batalionu chemicznego z Tarnowskich Gór.

Wydzielone z Wojsk Lądowych grupy zadaniowe wojsk chemicznych skierowano do miejscowości, w których konieczne jest przeprowadzenie zabiegów polegających na odkażaniu oraz dezynfekcji miejsc zanieczyszczonych substancjami pochodzenia chemicznego i biologicznego. Po ustąpieniu wody tereny dotknięte powodzią stanowią zagrożenie stanu sanitarno-epidemiologicznego i zdrowia mieszkańców. Żołnierze dezynfekują obiekty użyteczności publicznej, budynki mieszkalne i gospodarcze oraz szlaki komunikacyjne. Wykonują również zabiegi polegające na dezodoryzacji.

d11ov7u

Chemicy wyposażeni w specjalistyczny sprzęt wspierają mieszkańców gmin: Szczurowa, Popielów, Tuchów, Janowiec i Wilków.

Dowódca Wojsk Lądowych skierował do akcji ponad 100 żołnierzy i 40 jednostek sprzętu wojskowego. Wojsko Polskie współpracuje przy usuwaniu skutków powodzi w ścisłym porozumieniu z władzami i samorządami lokalnymi, które zwróciły się z prośbą o udzielenie specjalistycznego wsparcia.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ ral/

d11ov7u

Podziel się opinią

Share
d11ov7u
d11ov7u