Trwa ładowanie...
d1t4wp2
wojsko

DWL: zmiany w dowództwie Wojsk Lądowych (komunikat)

...

Share
d1t4wp2

24.05. Warszawa - Wydział Prasowy Dowództwa Wojsk Lądowych informuje:

W obecności Ministra Obrony Narodowej i Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego swoje obowiązki przyjęli generał dywizji Zbigniew Głowienka - Dowódca Wojsk Lądowych i generał dywizji Andrzej Malinowski - szef Sztabu Zastępca Dowódcy Wojsk Lądowych. Uroczystość odbyła się 24 maja 2010 roku na warszawskiej Cytadeli.

Zwracając się do zebranych minister obrony narodowej Bogdan Klich wyraził przekonanie, że nowo wyznaczeni generałowie doskonale poradzą sobie na tak odpowiedzialnych stanowiskach służbowych, posiadają bowiem wszechstronne i bogate doświadczenie wojskowe i dowódcze. Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał broni Mieczysław Cieniuch stwierdził, że z pewnością współpraca między nim, a nowo mianowanymi ułoży się dobrze i z korzyścią dla całych Sił Zbrojnych.

d1t4wp2

"Kończąc pełnienie obowiązków w Dowództwie Wojsk Lądowych jako szef Sztabu i później czasowo pełniący obowiązki Dowódca Wojsk Lądowych chciałem wszystkim, z którymi współpracowałem przez ten rok, serdecznie podziękować. Było to dla mnie stanowisko bardzo trudne, poważne niemniej jednak chcę powiedzieć, że z Wojsk Lądowych odchodzę z żalem. Przez ten rok naprawdę zżyłem się z wojskami lądowymi i mój pobyt tutaj będę bardzo miło wspominał" - powiedział zdający obowiązki Dowódcy Wojsk Lądowych generał dywizji Edward Gruszka, który 20 maja został wyznaczony na stanowisko Dowódcy Operacyjnego Sił Zbrojnych.

" W żołnierską służbę wpisane są powitania i pożegnania. Często zmieniamy jednostki i instytucje, tempo życia jest bardzo duże. Na mocy decyzji Marszałka pełniącego obowiązki Prezydenta zostałem wyznaczony na stanowisko Dowódcy Wojsk Lądowych. Chciałem podziękować Panu Ministrowi, że uzyskałem takie zaufanie" - mówił obejmujący obowiązki Dowódca Wojsk Lądowych generał dywizji Zbigniew Głowienka.

"Mając na uwadze kompetentny zespół oficerów, jaki przede mną stoi, jak i tych służących w jednostkach i instytucjach Wojsk Lądowych wierzę, że zrealizujemy wszystkie stojące przed nami zadania. Priorytetem będzie przygotowanie największego rodzaju Sił Zbrojnych do obrony naszych granic i realizacji zadań w ramach misji pokojowych i stabilizacyjnych, także w układzie koalicyjnym i międzynarodowym. Przy pomocy tego zespołu postaramy się jak najlepiej przygotować pododdziały wojsk lądowych wydzielone do udziału w misjach, tak ażeby generał Gruszka miał w pełni przygotowane i wyszkolone pododdziały" - deklarował generał Głowienka. Jednocześnie podziękował swemu poprzednikowi za już udzieloną pomoc i wsparcie. Wyraził nadzieję, że nadal będzie mógł na nie liczyć.

W czasie tej samej uroczystości obowiązki szefa Sztabu Zastępcy Dowódcy Wojsk Lądowych przyjął generał dywizji Andrzej Malinowski. Przedstawiając generała zebranym minister Bogdan Klich podkreślił duże doświadczenie generała wyniesione między innymi z dowodzenia w Iraku i na różnych szczeblach dowodzenia w kraju. Bogdan Klich przedstawił także, mającego objąć stanowisko Dowódcy 2 Korpusu Zmechanizowanego, generała brygady Jerzego Biziewskiego, który do tej pory piastował stanowisko zastępcy Szefa Zarządu P-5 w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego.

Uroczystość, w której uczestniczyła kierownicza kadra Wojsk Lądowych, zakończyło wykonanie wspólnej pamiątkowej fotografii.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d1t4wp2

Podziel się opinią

Share
d1t4wp2
d1t4wp2