Trwa ładowanie...
d16poew

Dzień Singla w Chinach. Alibaba w ciągu godziny sprzedał towary za 50 mld zł

To się nazywa obchodzenie Dnia Singla z rozmachem. W ciągu zaledwie jednej godziny za pośrednictwem platformy Alibaba sprzedano towary za 13 mld dolarów, czyli około 50,5 mld zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Serwis na żywo pokazywał rosnącą z minuty na minutę sprzedaż. To było prawdziwe show
Serwis na żywo pokazywał rosnącą z minuty na minutę sprzedaż. To było prawdziwe show (East News, Fot: Yin Xiaosheng/Xinhua News/East News)
d16poew

Kiedy Polacy świętowali odzyskanie niepodległości, Chińczycy obchodzili Dzień Singla – doroczne święto zakupów w Państwie Środka (skąd przywędrowało na inne kontynenty, ale zdecydowanie nie powoduje aż takiego poruszenia). Jak odnotowuje "Business Insider", na który powołuje się serwis Wiadomości Handlowe, tegoroczny event Alibaby pod względem finansowym przyćmił podobne wydarzenia organizowane w Stanach Zjednoczonych. Lipcowy Amazon Prime Day w trakcie 48 godzin wygenerował niemal dwa razy niższą sprzedaż (7,16 mld dolarów), niż Alibaba w trakcie zaledwie jednej godziny.

W ciągu 24 godzin sprzedaż za pośrednictwem wszystkich platform chińskiego giganta sięgnęła aż 38,3 mld dolarów, czyli prawie 150 mld zł. Dla porównania, 13 mld dolarów, czyli wartość zakupów zrobionych w ciągu godziny na platformie Alibaba, to niemal dokładnie tyle samo, ile w całym 2018 r. wyniosły przychody właściciela sieci Biedronka, spółki Jeronimo Martins Polska (51,04 mld zł).

d16poew

"BI" jest zdania, że sukcesu Alibaby nie powtórzy Amazon, a poziom sprzedaży w czasie amerykańskiego "święta zakupów", czyli Black Friday, ale też następującego po nim Cyber Monday nawet nie zbliży się do chińskich wyników.

Obejrzyj: Foliówki w sklepach będą droższe. Polacy będą płacić więcej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d16poew

Podziel się opinią

Share

d16poew

d16poew