Trwa ładowanie...
d1tqa7i

e-Kancelaria planuje akwizycje, może wyemitować obligacje

26.09. Warsaw (PAP) - Spółka e-Kancelaria, która zadebiutowała w czwartek na rynku głównym warszawskiej GPW, planuje akwizycje i kolejne emisje obligacji - poinformował...

Share
d1tqa7i

26.09. Warsaw (PAP) - Spółka e-Kancelaria, która zadebiutowała w czwartek na rynku głównym warszawskiej GPW, planuje akwizycje i kolejne emisje obligacji - poinformował dziennikarzy Mariusz Pawłowski, prezes spółki. Prezes nie wykluczył ponadto, że do końca roku spółka wyemituje nowe akcje.

"Rozmawiamy i rozglądamy się na rynku polskim za akwizycjami. Rozmawiamy z podmiotami, z właścicielami firm, akcjonariuszami, którzy chcą już wyjść z biznesu windykacyjnego, a stanowiliby dla nas bardzo dobre uzupełnienie naszej oferty. Rynek jest bardzo konkurencyjny, jest rozdrobniony. W takiej strukturze rynku zawsze musi dochodzić do konsolidacji" - powiedział prezes.

Środki na przejęcia podmiotów mają być pozyskane z emisji obligacji spółki. Prezes nie wyklucza, że do końca 2013 roku na GPW trafią nowe akcje spółki.

d1tqa7i

Poza akwizycjami spółka planuje również zakupy kolejnych portfeli wierzytelności do windykacji. Chce również wprowadzić do oferty nowy produkt.

"Bierzemy udział w kilkunastu przetargach na zakup pakietów wierzytelności. Poza tym cały czas rozwijamy naszą ofertę produktową. W niedalekim czasie uruchomimy nowy produkt. Chcemy uruchomić ogólnopolską giełdę wierzytelności, którą udostępnimy konkurencji. Pozwolimy, żeby mogli publikować wierzytelności z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, ułatwiać sprzedaż, obrót tymi wierzytelnościami" - powiedział Pawłowski.

W opinii prezesa obecnie zmniejszył się koszt zakupu portfela wierzytelności z sektora telekomunikacyjnego i ubezpieczeniowego, kluczowych dla obecnej działalności e-Kancelarii. Ceny ustabilizowały się w okolicy 20 proc. wartości nominalnej portfela.

"Niektóre spółki przepłaciły za portfele. Branża wie, które to spółki. Nie można płacić 30-40 proc. za portfele telekomunikacyjne i bankowe" - powiedział prezes zapytany o koszt nabywania wierzytelności przez spółkę.

d1tqa7i

W najbliższym czasie e-Kancelaria planuje przekazanie rynkowi informacji o projekcie z "jednym z dużych, prywatnych polskich TFI" w sprawie uruchomienia funduszu sekurytyzacyjnego z gwarantowaną stopą zwrotu dla inwestorów. Tym samym spółka planuje rozwój w segmencie wierzytelności bankowych.

e-Kancelaria Grupa Prawno-Finansowa zajmuje się zarządzaniem wierzytelnościami i doradztwem prawnym. Spółka współpracuje z kilkunastoma firmami windykacyjnymi z Europy Środkowo-Wschodniej.

W czwartek spółka zadebiutowała na głównym rynku GPW, jej akcje od kwietnia 2011 roku były notowane na rynku NewConnect.

O godzinie 16.00 akcje spółki zyskują ponad 17 proc. (PAP)

pbys/ osz/

d1tqa7i

Podziel się opinią

Share
d1tqa7i
d1tqa7i